Fina prestationer på Vidö Gårds Istölt

a5
Eyvindur och Luxus från Askagården. Foto: Lena Söderberg.

 

I helgen hölls det istölt i Holmenrinken i Hallstavik. Drygt 60 ekipage gjorde upp och trots att det bara är i början av säsongen fck vi se flera riktigt fina prestationer och poäng. Det gamla radarparet Hjalti Gudmundsson och Reynir frá Holshusum fick dagens högsta poäng på 7,10. Eyvindur Mandal Hreggvidsson hade en bra dag med fina poäng och placeringar med två olika hästar, Luxus från Askagården och Stella från Sanda.

 

Resultat: 

                                                                                                                                                      

POS     #                 RYTTARE/HÄST                                                                                                                                  TOT

                                      DOMARE         A                 B                C                                                            SUB                              

 

A-final

 

01      042        Eyvindur Mandal Hreggvidsson

                        Luxus Askagården                                                                                      6,80

                                      UTTA               6,5 (1)         7,2 (1)        6,7 (1)                                                    

02      021        Johanna Berg

                        Brenna                                                                                                          6,50

                                      UTTA               6,3 (3)         6,7 (2)        6,5 (2)                                                    

03      039        Sofie Fältsjö

                        Saga Askagården                                                                                        6,27

                                      UTTA               6,5 (1)         6,0 (4)        6,3 (3)                                                    

04      002        Spire Ohlsson

                        Nepja Stummelbol                                                                                      5,87

                                      UTTA               6,3 (3)         6,0 (4)        5,3 (6)                                                    

05      046        Annika Eriksson

                        Flakkari Åstorp                                                                                            5,43

                                      UTTA               5,5 (6)         6,0 (4)        4,8 (13)                                                  

                                                                                                                                                                                                         

 

B-Final

 

06      020        Jamila Berg

                        Dögun                                                                                                           5,33

                                      UTTA               5,5 (6)         5,5 (7)        5,0 (8)                                                    

06      058        Marlen Karlsson

                        Spraekur Laugarbökkum                                                                           5,33

                                      UTTA               6,0 (5)         6,5 (3)        3,5 (24)                                                  

08      032        Marica Westerholm

                        Hrekkur Hendriks                                                                                        5,27

                                      UTTA               5,0 (11)       5,5 (7)        5,3 (6)                                                    

09      050        Linda Eriksson

                        Samur Örvik                                                                                                5,13

                                      UTTA               5,3 (8)         5,3 (11)       4,8 (13)                                                  

10      043        Ulla Björkback Pilz

                        Embla Nyhammar                                                                                       5,10

                                      UTTA               5,3 (8)         5,2 (12)       4,8 (13)                                                  

                                                                                                                                                                                                         

 

11      063        Ingela Liljeström

                        Saedis Smara 1                                                                                           5,07

                                      UTTA               5,0 (11)       4,7 (16)       5,5 (5)                                                    

12      052        Liz Mattsson

                        Odina Bakkakoti                                                                                          4,93

                                      UTTA               5,0 (11)       5,0 (14)       4,8 (13)                                                  

12      066        Liselotte Holmgren

                        Aegir Sanda                                                                                                 4,93

                                      UTTA               4,3 (19)       5,5 (7)        5,0 (8)                                                    

14      004        Gunilla Jansson

                        Gletta Stummelbol                                                                                      4,87

                                      UTTA               4,5 (16)       4,3 (20)       5,8 (4)                                                    

14      062        Anna Grafström

                        Jónsmessa Eyrarbakka                                                                              4,87

                                      UTTA               5,3 (8)         4,5 (17)       4,8 (13)                                                  

 

16      007        Ida Ivarsson

                        Spartakus Lunda                                                                                         4,83

                                      UTTA               4,5 (16)       5,2 (12)       4,8 (13)                                                  

17      005        Therese Ling

                        Lysa Stummelbol                                                                                        4,77

                                      UTTA               4,8 (14)       4,5 (17)       5,0 (8)                                                    

17      045        Madeleine Andersson

                        Mimir Martisgården                                                                                    4,77

                                      UTTA               4,3 (19)       5,5 (7)        4,5 (21)                                                  

19      035        Niina Johansen

                        Bragi Borgarkoti                                                                                         4,60

                                      UTTA               4,3 (19)       5,0 (14)       4,5 (21)                                                  

20      008        Julia Eriksson

                        Flug-Freya Bärby                                                                                        4,53

                                      UTTA               4,8 (14)       4,3 (20)       4,5 (21)                                                  

 

21      067        Anne-Mari Aronsson

                        Geira Aronsson                                                                                           4,50

                                      UTTA               4,5 (16)       4,0 (23)       5,0 (8)                                                    

22      006        Julia Ivarsson

                        Hreppur Saudafelli                                                                                      4,43

                                      UTTA               4,0 (23)       4,5 (17)       4,8 (13)                                                  

23      025        Karolin Hast

                        Silja Tumabrekku                                                                                        4,37

                                      UTTA               4,3 (19)       4,0 (23)       4,8 (13)                                                  

24      061        Jenny Karlsson

                        Yra Mattas                                                                                                    4,00

                                      UTTA               2,8 (24)       4,2 (22)       5,0 (8)                                                    

25      055        Therese Nilsson

                        Manadis Yrwing                                                                                          3,27

                                      UTTA               2,8 (24)       3,5 (25)       3,5 (24)                                                  

 

                                                                                                                                                                                                         

Domare:

A: Stina Hauschildt; B: Peter Häggberg; C: Tina von Dardel;

                                                                                                                                                                                                         

 

Skapad 3 januari 2016 16:46:50

IceTest 1.1.725 – FEIF – International Federation of Icelandic Horse Associations – www.feif.org

                              

 

 

T8 Tölt – B-Final

Listor Slutresultat

Uttagning: Extra

 

                                                                                                                                                      

POS     #                 RYTTARE/HÄST                                                                                                                                  TOT

                                      DOMARE         A                 B                C                                                            SUB                              

 

06      020        Jamila Berg

                        Dögun                                                                                                           6,09

                                      VÄNS              6,5 (6)         6,0 (6)        6,0 (6)                                                     6,17

                                      HÖGE              6,0 (6)         6,5 (6)        5,5 (7)                                                     6,00

07      058        Marlen Karlsson

                        Spraekur Laugarbökkum                                                                           5,75

                                      VÄNS              6,0 (7)         5,5 (7)        6,0 (6)                                                     5,83

                                      HÖGE              5,5 (7)         5,5 (8)        6,0 (6)                                                     5,67

08      050        Linda Eriksson

                        Samur Örvik                                                                                                5,67

                                      VÄNS              5,5 (9)         5,5 (7)        6,0 (6)                                                     5,67

                                      HÖGE              5,5 (7)         6,0 (7)        5,5 (7)                                                     5,67

09      032        Marica Westerholm

                        Hrekkur Hendriks                                                                                        5,42

                                      VÄNS              6,0 (7)         5,0 (10)       5,0 (10)                                                   5,33

                                      HÖGE              5,5 (7)         5,5 (8)        5,5 (7)                                                     5,50

10      043        Ulla Björkback Pilz

                        Embla Nyhammar                                                                                       5,33

                                      VÄNS              5,0 (10)       5,5 (7)        5,5 (9)                                                     5,33

                                      HÖGE              5,0 (10)       5,5 (8)        5,5 (7)                                                     5,33

                                                                                                                                                                                                         

Domare:

A: Stina Hauschildt; B: Peter Häggberg; C: Tina von Dardel;

                                                                                                                                                                                                         

 

Skapad 3 januari 2016 16:49:13

IceTest 1.1.725 – FEIF – International Federation of Icelandic Horse Associations – www.feif.org

T8 Tölt – A-final

Listor Slutresultat

Uttagning: Extra

 

                                                                                                                                                      

POS     #                 RYTTARE/HÄST                                                                                                                                  TOT

                                      DOMARE         A                 B                C                                                            SUB                              

 

01      042        Eyvindur Mandal Hreggvidsson

                        Luxus Askagården                                                                                      7,09

                                      VÄNS              7,0 (1)         7,0 (1)        7,0 (1)                                                     7,00

                                      HÖGE              7,0 (1)         7,5 (1)        7,0 (1)                                                     7,17

02      020        Jamila Berg

                        Dögun                                                                                                           6,42

                                      VÄNS              6,5 (2)         6,5 (2)        6,0 (3)                                                     6,33

                                      HÖGE              6,5 (2)         6,5 (2)        6,5 (2)                                                     6,50

03      021        Johanna Berg

                        Brenna                                                                                                          6,25

                                      VÄNS              6,5 (2)         6,5 (2)        5,5 (5)                                                     6,17

                                      HÖGE              6,5 (2)         6,5 (2)        6,0 (4)                                                     6,33

04      046        Annika Eriksson

                        Flakkari Åstorp                                                                                            6,09

                                      VÄNS              5,5 (6)         6,0 (4)        6,5 (2)                                                     6,00

                                      HÖGE              6,0 (4)         6,0 (4)        6,5 (2)                                                     6,17

05      039        Sofie Fältsjö

                        Saga Askagården                                                                                        6,00

                                      VÄNS              6,5 (2)         5,5 (6)        6,0 (3)                                                     6,00

                                      HÖGE              6,0 (4)         6,0 (4)        6,0 (4)                                                     6,00

06      002        Spire Ohlsson

                        Nepja Stummelbol                                                                                      5,92

                                      VÄNS              6,5 (2)         6,0 (4)        5,5 (5)                                                     6,00

                                      HÖGE              6,0 (4)         6,0 (4)        5,5 (6)                                                     5,83

                                                                                                                                                                                                         

Domare:

A: Stina Hauschildt; B: Peter Häggberg; C: Tina von Dardel;

                                                                                                                                                                                                         

 

Skapad 3 januari 2016 16:50:31

IceTest 1.1.725 – FEIF – International Federation of Icelandic Horse Associations – www.feif.org

T8U Tölt Ungdom – Uttagning

Listor Slutresultat

Uttagning: Extra

 

                                                                                                                                                      

POS     #                 RYTTARE/HÄST                                                                                                                                  TOT

                                      DOMARE         A                 B                C                                                            SUB                              

 

A-final

 

01      029        Lina Eriksson

                        Geisli Midgård                                                                                             6,03

                                      UTTA               6,0 (1)         6,3 (1)        5,8 (2)                                                    

02      044        Tilde Lundahl [u]

                        Thytur Halakoti                                                                                           5,77

                                      UTTA               5,8 (2)         5,7 (2)        5,8 (2)                                                    

03      047        Eira Backan [u]

                        Kvika Strandarhjaleigu                                                                               5,70

                                      UTTA               5,3 (6)         5,5 (3)        6,3 (1)                                                    

04      051        Mimmi Östlund [u]

                        Birta Smara                                                                                                  5,50

                                      UTTA               5,5 (3)         5,5 (3)        5,5 (4)                                                    

05      009        Ebba Esberi [u]

                        Freyr Mossfellsbae                                                                                     5,37

                                      UTTA               5,5 (3)         5,3 (5)        5,3 (5)                                                    

                                                                                                                                                                                                         

 

B-Final

 

06      030        Emelie Berglund [u]

                        Freya Janbellsgården                                                                                 5,23

                                      UTTA               5,5 (3)         5,2 (6)        5,0 (9)                                                    

07      037        Mikaela Kjällqvist [u]

                        Thytur Stummelbol                                                                                     4,97

                                      UTTA               4,8 (7)         4,8 (7)        5,3 (5)                                                    

08      024        Sara Sandgren [u]

                        Geysir Grim                                                                                                 4,67

                                      UTTA               4,5 (8)         4,5 (8)        5,0 (9)                                                    

09      028        Frida Eriksson [u]

                        Kuli Bitru                                                                                                      4,43

                                      UTTA               4,5 (8)         4,0 (11)       4,8 (11)                                                  

10      027        Elsa Wennerström [u]

                        Fljod Austurkoti                                                                                          4,37

                                      UTTA               4,5 (8)         4,3 (9)        4,3 (13)                                                  

                                                                                                                                                                                                         

 

11      034        Gabriella Göth-Errington [u]

                        Breki Pvera                                                                                                  4,20

                                      UTTA               3,3 (13)       4,0 (11)       5,3 (5)                                                    

12      057        Mira Hallerby [u]

                        Steinn Armoti                                                                                              4,10

                                      UTTA               3,3 (13)       4,2 (10)       4,8 (11)                                                  

12      064        Agnes Lundberg [u]

                        Thokki Breiðabólsstað                                                                               4,10

                                      UTTA               4,3 (11)       4,0 (11)       4,0 (15)                                                  

14      026        Sofia Bäck [u]

                        Askur Mossfellsbæ                                                                                     4,03

                                      UTTA               3,8 (12)       4,0 (11)       4,3 (13)                                                  

 

15      015        Julia Sjöberg [u]

                        Tign Kopavogi                                                                                             3,53

                                      UTTA               3,3 (13)       2,0 (15)       5,3 (5)                                                    

                                                                                                                                                                                                         

 

Skapad 3 januari 2016 16:52:43

IceTest 1.1.725 – FEIF – International Federation of Icelandic Horse Associations – www.feif.org

 

 

T8U Tölt Ungdom – B-Final

Listor Slutresultat

Uttagning: Extra

 

                                                                                                                                                      

POS     #                 RYTTARE/HÄST                                                                                                                                  TOT

                                      DOMARE         A                 B                C                                                            SUB                              

 

06      037        Mikaela Kjällqvist [u]

                        Thytur Stummelbol                                                                                     5,17

                                      VÄNS              5,5 (6)         4,5 (7)        5,5 (6)                                                     5,17

                                      HÖGE              5,5 (6)         4,5 (6)        5,5 (6)                                                     5,17

07      030        Emelie Berglund [u]

                        Freya Janbellsgården                                                                                 5,00

                                      VÄNS              5,0 (7)         5,0 (6)        5,5 (6)                                                     5,17

                                      HÖGE              5,0 (7)         4,5 (6)        5,0 (7)                                                     4,83

08      024        Sara Sandgren [u]

                        Geysir Grim                                                                                                 4,75

                                      VÄNS              4,5 (8)         4,5 (7)        5,5 (6)                                                     4,83

                                      HÖGE              4,5 (8)         4,5 (6)        5,0 (7)                                                     4,67

09      027        Elsa Wennerström [u]

                        Fljod Austurkoti                                                                                          4,42

                                      VÄNS              4,0 (10)       4,5 (7)        5,0 (9)                                                     4,50

                                      HÖGE              4,0 (10)       4,5 (6)        4,5 (9)                                                     4,33

10      028        Frida Eriksson [u]

                        Kuli Bitru                                                                                                      4,33

                                      VÄNS              4,5 (8)         4,0 (10)       4,5 (10)                                                   4,33

                                      HÖGE              4,5 (8)         4,0 (10)       4,5 (9)                                                     4,33

                                                                                                                                                                                                         

 

Skapad 3 januari 2016 16:53:27

IceTest 1.1.725 – FEIF – International Federation of Icelandic Horse Associations – www.feif.org

 

T8U Tölt Ungdom – A-final

Listor Slutresultat

Uttagning: Extra

 

                                                                                                                                                      

POS     #                 RYTTARE/HÄST                                                                                                                                  TOT

                                      DOMARE         A                 B                C                                                            SUB                              

 

01      047        Eira Backan [u]

                        Kvika Strandarhjaleigu                                                                               6,09

                                      VÄNS              6,0 (1)         6,0 (1)        6,0 (2)                                                     6,00

                                      HÖGE              6,5 (1)         6,0 (1)        6,0 (1)                                                     6,17

02      044        Tilde Lundahl [u]

                        Thytur Halakoti                                                                                           5,84

                                      VÄNS              5,5 (2)         6,0 (1)        6,5 (1)                                                     6,00

                                      HÖGE              5,5 (3)         6,0 (1)        5,5 (3)                                                     5,67

03      029        Lina Eriksson

                        Geisli Midgård                                                                                             5,59

                                      VÄNS              5,0 (4)         6,0 (1)        6,0 (2)                                                     5,67

                                      HÖGE              5,5 (3)         5,0 (4)        6,0 (1)                                                     5,50

04      037        Mikaela Kjällqvist [u]

                        Thytur Stummelbol                                                                                     5,42

                                      VÄNS              5,5 (2)         5,0 (5)        5,5 (5)                                                     5,33

                                      HÖGE              6,0 (2)         5,0 (4)        5,5 (3)                                                     5,50

05      009        Ebba Esberi [u]

                        Freyr Mossfellsbae                                                                                     5,25

                                      VÄNS              4,5 (6)         5,5 (4)        5,5 (5)                                                     5,17

                                      HÖGE              5,0 (6)         5,5 (3)        5,5 (3)                                                     5,33

06      051        Mimmi Östlund [u]

                        Birta Smara                                                                                                  5,17

                                      VÄNS              5,0 (4)         5,0 (5)        6,0 (2)                                                     5,33

                                      HÖGE              5,5 (3)         4,0 (6)        5,5 (3)                                                     5,00

                                                                                                                                                                                                         

 

Skapad 3 januari 2016 16:53:53

IceTest 1.1.725 – FEIF – International Federation of Icelandic Horse Associations – www.feif.org

 

T3 Tölt – Uttagning

Listor Slutresultat

Uttagning: B klass

 

                                                                                                                                                      

POS     #                 RYTTARE/HÄST                                                                                                                                  TOT

                                      DOMARE         A                 B                C                                                            SUB                              

 

A-final

 

01      065        Hjalti Gudmundsson

                        Reynir Hólshosum                                                                                      7,10

                                      UTTA               7,0 (1)         7,5 (1)        6,8 (1)                                                    

02      041        Eyvindur Mandal Hreggvidsson

                        Stella Sanda                                                                                                 6,67

                                      UTTA               6,2 (6)         7,2 (2)        6,6 (2)                                                    

03      048        Ulrika Backan

                        Nátthrafn Dallandi                                                                                       6,60

                                      UTTA               6,5 (3)         7,0 (3)        6,3 (6)                                                    

04      019        Jamila Berg

                        Alfur Skogstjärna                                                                                        6,57

                                      UTTA               6,5 (3)         6,7 (7)        6,5 (3)                                                    

05      013        Berglind Rósa Guðmundsdottir

                        Leistur Toftinge                                                                                          6,50

                                      UTTA               6,7 (2)         6,8 (5)        6,0 (10)                                                  

05      054        Jenny Wiström

                        Aragon                                                                                                         6,50

                                      UTTA               6,2 (6)         7,0 (3)        6,3 (6)                                                    

                                                                                                                                                                                                         

 

B-Final

 

07      040        Hreggvidur Eyvindsson

                        Kaktus Stenbjar                                                                                          6,43

                                      UTTA               6,3 (5)         6,5 (9)        6,5 (3)                                                    

08      038        Sofie Fältsjö

                        Mjölnir Audholtshjaleiga                                                                            6,40

                                      UTTA               6,2 (6)         6,5 (9)        6,5 (3)                                                    

09      049        Louise Sieka

                        Daladis Kungaskogen                                                                                6,33

                                      UTTA               6,2 (6)         6,5 (9)        6,3 (6)                                                    

10      060        Josefin Häggberg

                        Ellidi Fosshofi                                                                                             6,23

                                      UTTA               6,0 (10)       6,7 (7)        6,0 (10)                                                  

                                                                                                                                                                                                         

 

11      017        Elsa Mandal Hreggviðsdottir

                        Vaka Smara                                                                                                  6,20

                                      UTTA               6,0 (10)       6,3 (13)       6,3 (6)                                                    

11      059        Josefin Häggberg

                        Daggros Armoti                                                                                          6,20

                                      UTTA               5,8 (12)       6,8 (5)        6,0 (10)                                                  

13      056        Ante Eklund

                        Raell Vatnsleysa                                                                                          5,87

                                      UTTA               5,3 (14)       6,5 (9)        5,8 (13)                                                  

14      022        Emelie [u]

                        Kyndill                                                                                                          5,53

                                      UTTA               5,4 (13)       6,2 (14)       5,0 (18)                                                  

 

15      003        Gunilla Jansson

                        Frami Aslandi                                                                                              5,43

                                      UTTA               5,2 (15)       5,8 (15)       5,3 (17)                                                  

15      011        Lena Larsson

                        Vakandi Holtsmúla 1                                                                                   5,43

                                      UTTA               5,0 (16)       5,8 (15)       5,5 (15)                                                  

 

17      012        Daniel Ingi Smárason

                        Lipurta Lyckaängen                                                                                    5,33

                                      UTTA               5,0 (16)       5,5 (17)       5,5 (15)                                                  

18      033        Marica Westerholm

                        Sol Fjellunda                                                                                                5,20

                                      UTTA               5,0 (16)       5,0 (19)       5,6 (14)                                                  

19      036        Rebecca Pokela [u]

                        Geisli Varmadal                                                                                           4,83

                                      UTTA               4,2 (19)       5,5 (17)       4,8 (19)                                                  

 

—       018         Robin Haraldsen

Svipur Ådalen                                                                                   Struken

                                                                                                                                                                                                         

Domare:

A: Stina Hauschildt; B: Peter Häggberg; C: Tina von Dardel;

                                                                                                                                                                                                         

 

Skapad 3 januari 2016 16:54:56

IceTest 1.1.725 – FEIF – International Federation of Icelandic Horse Associations – www.feif.org

T3 Tölt – B-Final

Listor Slutresultat

Uttagning: B klass

 

                                                                                                                                                      

POS     #                 RYTTARE/HÄST                                                                                                                                  TOT

                                      DOMARE         A                 B                C                                                            SUB                              

 

06      017        Elsa Mandal Hreggviðsdottir

                        Vaka Smara                                                                                                  6,72

                                      LÅNG              6,5 (7)         7,0 (6)        6,5 (6)                                                     6,67

                                      STEG               6,5 (7)         7,0 (6)        7,0 (6)                                                     6,83

                                      ÖKAD              7,0 (6)         6,5 (7)        6,5 (9)                                                     6,67

08      059        Josefin Häggberg

                        Daggros Armoti                                                                                          6,61

                                      LÅNG              7,0 (6)         7,0 (6)        5,5 (10)                                                   6,50

                                      STEG               6,0 (10)       6,5 (8)        6,5 (8)                                                     6,33

                                      ÖKAD              7,0 (6)         7,0 (6)        7,0 (6)                                                     7,00

09      049        Louise Sieka

                        Daladis Kungaskogen                                                                                6,44

                                      LÅNG              6,5 (7)         6,5 (9)        6,0 (8)                                                     6,33

                                      STEG               7,0 (6)         6,5 (8)        6,5 (8)                                                     6,67

                                      ÖKAD              6,5 (9)         6,5 (7)        6,0 (11)                                                   6,33

10      038        Sofie Fältsjö

                        Mjölnir Audholtshjaleiga                                                                            6,28

                                      LÅNG              6,5 (7)         6,5 (9)        6,0 (8)                                                     6,33

                                      STEG               6,0 (10)       6,0 (11)       6,0 (10)                                                   6,00

                                      ÖKAD              6,0 (11)       6,5 (7)        7,0 (6)                                                     6,50

11      056        Ante Eklund

                        Raell Vatnsleysa                                                                                          6,28

                                      LÅNG              6,0 (11)       6,0 (11)       5,5 (10)                                                   5,83

                                      STEG               6,5 (7)         6,5 (8)        6,0 (10)                                                   6,33

                                      ÖKAD              6,5 (9)         6,5 (7)        7,0 (6)                                                     6,67

 

—       060         Josefin Häggberg

Ellidi Fosshofi                                                                                   Struken

                                                                                                                                                                                                         

Domare:

A: Stina Hauschildt; B: Peter Häggberg; C: Tina von Dardel;

                                                                                                                                                                                                         

 

Skapad 3 januari 2016 16:55:30

IceTest 1.1.725 – FEIF – International Federation of Icelandic Horse Associations – www.feif.org

T3 Tölt – A-final

Listor Slutresultat

Uttagning: B klass

 

                                                                                                                                                      

POS     #                 RYTTARE/HÄST                                                                                                                                  TOT

                                      DOMARE         A                 B                C                                                            SUB                              

 

01      054        Jenny Wiström

                        Aragon                                                                                                         6,78

                                      LÅNG              7,5 (1)         7,0 (2)        6,0 (4)                                                     6,83

                                      STEG               7,0 (1)         7,0 (1)        6,0 (5)                                                     6,67

                                      ÖKAD              6,5 (4)         8,0 (1)        6,0 (5)                                                     6,83

02      013        Berglind Rósa Guðmundsdottir

                        Leistur Toftinge                                                                                          6,78

                                      LÅNG              7,0 (2)         7,0 (2)        6,0 (4)                                                     6,67

                                      STEG               7,0 (1)         6,5 (4)        6,0 (5)                                                     6,50

                                      ÖKAD              7,5 (1)         7,0 (2)        7,0 (1)                                                     7,17

02      041        Eyvindur Mandal Hreggvidsson

                        Stella Sanda                                                                                                 6,78

                                      LÅNG              7,0 (2)         7,5 (1)        7,0 (1)                                                     7,17

                                      STEG               6,5 (4)         7,0 (1)        7,0 (1)                                                     6,83

                                      ÖKAD              6,0 (7)         6,5 (3)        6,5 (2)                                                     6,33

02      048        Ulrika Backan

                        Nátthrafn Dallandi                                                                                       6,78

                                      LÅNG              6,5 (5)         7,0 (2)        7,0 (1)                                                     6,83

                                      STEG               7,0 (1)         7,0 (1)        7,0 (1)                                                     7,00

                                      ÖKAD              7,0 (2)         6,5 (3)        6,0 (5)                                                     6,50

05      019        Jamila Berg

                        Alfur Skogstjärna                                                                                        6,61

                                      LÅNG              7,0 (2)         6,5 (5)        6,5 (3)                                                     6,67

                                      STEG               6,5 (4)         6,0 (6)        7,0 (1)                                                     6,50

                                      ÖKAD              7,0 (2)         6,5 (3)        6,5 (2)                                                     6,67

06      017        Elsa Mandal Hreggviðsdottir

                        Vaka Smara                                                                                                  6,39

                                      LÅNG              6,0 (7)         6,5 (5)        6,0 (4)                                                     6,17

                                      STEG               6,5 (4)         6,5 (4)        6,5 (4)                                                     6,50

                                      ÖKAD              6,5 (4)         6,5 (3)        6,5 (2)                                                     6,50

07      040        Hreggvidur Eyvindsson

                        Kaktus Stenbjar                                                                                          6,05

                                      LÅNG              6,5 (5)         6,5 (5)        6,0 (4)                                                     6,33

                                      STEG               6,0 (7)         5,5 (7)        6,0 (5)                                                     5,83

                                      ÖKAD              6,5 (4)         6,0 (7)        5,5 (7)                                                     6,00

 

—       065         Hjalti Gudmundsson

Reynir Hólshosum                                                                             Struken

                                                                                                                                                                                                         

Domare:

A: Stina Hauschildt; B: Peter Häggberg; C: Tina von Dardel;

                                                                                                                                                                                                         

 

Skapad 3 januari 2016 16:56:51

IceTest 1.1.725 – FEIF – International Federation of Icelandic Horse Associations – www.feif.org

T4 Tölt – Uttagning

Listor Slutresultat

Uttagning: B klass

 

                                                                                                                                                      

POS     #                 RYTTARE/HÄST                                                                                                                                  TOT

                                      DOMARE         A                 B                C                                                            SUB                              

 

A-final

 

01      014        Filippa Jansson [u]

                        Eldur från Bodarna                                                                                     5,93

                                      UTTA               5,5 (1)         6,1 (1)        6,2 (1)                                                    

02      001        Spire Ohlsson

                        Idunn Litlu Tungu 1                                                                                    4,87

                                      UTTA               4,5 (2)         4,8 (2)        5,3 (3)                                                    

03      053        Lena Wargstar

                        Mánadis                                                                                                        4,60

                                      UTTA               4,2 (3)         4,1 (3)        5,5 (2)                                                    

04      010        Camilla Berg

                        Frusta Kullbol                                                                                              3,67

                                      UTTA               3,8 (4)         3,4 (4)        3,8 (4)                                                    

                                                                                                                                                                                                         

 

Skapad 3 januari 2016 16:58:01

IceTest 1.1.725 – FEIF – International Federation of Icelandic Horse Associations – www.feif.org

 

 

 

BK Barnklass – Uttagning

Listor Slutresultat

Uttagning: Extra

                                                                                                                                                      

POS     #                 RYTTARE/HÄST                                                                                                                                  TOT

                                      DOMARE         A                 B                C                                                            SUB                              

 

A-final

 

01      031        Wilma Westerholm

                        Geysir Grim                                                                                                 4,03

                                      UTTA               3,3 (1)         4,5 (1)        4,3 (1)                                                    

                                                                                                                                                                                                         

Skapad 3 januari 2016 16:58:39

IceTest 1.1.725 – FEIF – International Federation of Icelandic Horse Associations – www.feif.org