Resultat från Bärby regional

 

elsa
Elsa Mandal Hreggvidsdóttir  (t.v.) gjorde ett bra kval i femgång på hingsten Glitnir frá Eikarbrekku.

 

F1 Femgång – Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: A klass

01 032 Elsa Mandal Hreggvidsdottir
Glitnir Eikarbreukku 6,60
UTTA 6,7 (1) 6,7 (1) 6,5 (1) 6,3 (1) 6,6 (1)
02 024 Frida Ahlgren
Pegasus Sveinatungu 5,70
UTTA 5,4 (6) 5,6 (3) 5,7 (2) 6,2 (2) 5,8 (3)
02 039 Sofie Fältsjö
Saga Askagården 5,70
UTTA 6,4 (2) 5,9 (2) 5,6 (3) 5,6 (5) 5,6 (4)
04 038 Eyvindur Mandal Hreggvidsson
Luxus Askagården 5,67
UTTA 6,2 (3) 5,5 (4) 5,5 (6) 5,6 (5) 5,9 (2)
05 022 Wicky Gren
Saga Björkmuren Åkerbo 5,50
UTTA 5,8 (4) 4,7 (8) 5,6 (3) 5,8 (3) 5,1 (5)
06 021 Wicky Gren
Ofsi Brún 5,43
UTTA 5,6 (5) 5,0 (5) 5,6 (3) 5,6 (5) 5,1 (5)
07 018 Carina Jylebäck
Jóra Lövhagen 5,20
UTTA 5,4 (6) 4,9 (7) 5,2 (7) 5,8 (3) 5,0 (7)
08 001 Cecilia Lundgren
Vitnir Fors Gård 4,97
UTTA 5,1 (8) 5,0 (5) 5,2 (7) 4,7 (8) 4,8 (8)
09 040 Niina Johansen
Prins Syðra-Skörðugili 2,20
UTTA 2,0 (9) 1,4 (9) 2,6 (9) 2,2 (9) 2,4 (9)

V1 Fyrgång – Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: A klass.

01 041 Jenny Wiström
Aragon Saelukoti 6,50
UTTA 6,4 (1) 6,4 (1) 6,7 (1) 6,7 (1) 6,3 (1)
02 010 Jenny Göransson
Snerrir Bae 6,20
UTTA 5,6 (13) 6,2 (2) 6,3 (5) 6,2 (4) 6,2 (2)
02 019 Liselotte Hansson Mild
Ayla Smara 1 6,20
UTTA 6,4 (1) 5,7 (10) 6,4 (2) 6,0 (9) 6,2 (2)
04 003 Isa Gustafsson
Odinn Galgbacken 6,10
UTTA 6,2 (3) 6,2 (2) 6,0 (8) 6,1 (6) 6,0 (5)
04 006 Marie Carlsson
Valdemar Askagården 6,10
UTTA 6,1 (4) 6,1 (4) 6,2 (6) 6,1 (6) 6,1 (4)
06 004 Isa Gustafsson
Áfangi Saudanesi 6,03
UTTA 5,5 (16) 5,8 (8) 6,4 (2) 6,3 (2) 6,0 (5)
06 009 Jenny Göransson
Kráka Säll 6,03
UTTA 6,1 (4) 6,0 (6) 6,4 (2) 5,9 (10) 6,0 (5)
08 020 Thomas D’Arcy [YR]
Stigur Skridu 6,00
UTTA 5,9 (8) 5,9 (7) 6,1 (7) 6,2 (4) 6,0 (5)
09 017 Emma Jylebäck [YR]
Spoi Häringe 5,93
UTTA 5,9 (8) 6,1 (4) 5,8 (11) 6,3 (2) 5,7 (11)
10 013 Anne-Marie Röst
Vidalin Artinge 5,87
UTTA 5,9 (8) 5,7 (10) 5,9 (10) 5,8 (13) 6,0 (5)
10 016 Elin Österberg
Sverta Hrafnkelsstödum 5,87
UTTA 5,7 (12) 5,8 (8) 6,0 (8) 6,1 (6) 5,8 (10)

12 023 Taru Toikkanen
Lipurta Lyckaängen 5,77
UTTA 6,0 (7) 5,7 (10) 5,7 (13) 5,9 (10) 5,7 (11)
13 008 Linda Bendiksson
Heidur Boänge 5,73
UTTA 6,1 (4) 5,7 (10) 5,8 (11) 5,6 (15) 5,7 (11)
14 005 Elin Rydén Öhman [YR]
Birkir Frötuna 5,57
UTTA 5,6 (13) 5,4 (15) 5,6 (14) 5,9 (10) 5,5 (14)
15 002 Marlen Karlsson
Spraekur Laugarbökkum 5,50
UTTA 5,6 (13) 5,5 (14) 5,4 (15) 5,7 (14) 5,4 (15)

16 036 Corinne Westerlund
Glaesir Grim 5,43
UTTA 5,8 (11) 5,1 (16) 5,4 (15) 5,5 (16) 5,4 (15)
17 015 Oskar Fornstedt [J]
Putti Tungu 5,13
UTTA 5,3 (17) 4,6 (17) 5,4 (15) 5,0 (17) 5,1 (17)
18 035 Corinne Westerlund
Ljufur Österlisa 4,30
UTTA 4,6 (18) 3,8 (18) 4,4 (18) 4,4 (18) 4,1 (18)

— 030 Felicia Eiserman [YR]
B-Moll Vindási DISKVALIFICERAD
UTTA 0,0 (19) 0,0 (19) 0,0 (19) 0,0 (19) 0,0 (19)

T2 Tölt – Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: A klass.

01 037 Eyvindur Mandal Hreggvidsson
Mjölnir Audsholtshjáleigu 6,40
UTTA 6,8 (1) 5,9 (1) 6,4 (1) 6,4 (1) 6,4 (2)
02 007 Marie Carlsson
Eros Edeby Gård 6,07
UTTA 5,6 (2) 5,9 (1) 6,3 (2) 6,0 (2) 6,5 (1)
03 022 Wicky Gren
Saga Björkmuren Åkerbo 5,53
UTTA 5,5 (3) 4,9 (4) 5,6 (3) 5,6 (3) 5,5 (3)
04 012 Malin Olsson
Lokkur Boänge 5,30
UTTA 5,5 (3) 5,0 (3) 5,1 (4) 5,3 (4) 5,5 (3)
05 015 Oskar Fornstedt [J]
Putti Tungu 3,77
UTTA 4,4 (5) 3,7 (5) 4,0 (5) 3,0 (5) 3,6 (5)

T5J T5 junior – Uttagning

01 031 Cornelia Eiserman [J]
Thokkadís Stenhammar 5,20
UTTA 5,3 (1) 5,8 (1) 4,8 (2) 5,5 (1) 4,5 (1)
02 027 Maja Högström [J]
Brenna Slätterne 4,97
UTTA 4,8 (2) 5,3 (2) 4,8 (2) 5,3 (2) 4,5 (1)
03 029 Lina Eriksson [J]
Sól Fjellalunda 4,37
UTTA 4,5 (3) 4,3 (3) 5,0 (1) 4,3 (4) 4,3 (4)
04 025 Sara Andersson [J]
Visa Lindeberg 4,27
UTTA 3,8 (4) 3,8 (4) 4,8 (2) 4,5 (3) 4,5 (1)

V5J V5 junior – Uttagning

01 027 Maja Högström [J]
Brenna Slätterne 5,63
UTTA 5,4 (1) 5,8 (1) 5,6 (1) 5,9 (1) 5,5 (1)
02 031 Cornelia Eiserman [J]
Thokkadís Stenhammar 4,90
UTTA 4,8 (2) 4,4 (2) 5,1 (2) 5,1 (2) 4,8 (2)
03 025 Sara Andersson [J]
Visa Lindeberg 4,50
UTTA 4,5 (3) 4,4 (2) 4,5 (3) 4,5 (3) 4,6 (3)
04 026 Maja Högström [J]
Kvikur Smara 3,63
UTTA 3,4 (4) 3,0 (4) 4,1 (4) 4,0 (4) 3,5 (4)

— 029 Lina Eriksson [J]
Sól Fjellalunda DISKVALIFICERAD
UTTA 0,0 (5) 0,0 (5) 0,0 (5) 0,0 (5) 0,0 (5)