Resultat från Örnäs Lätta + Kval

Nathali Söderberg & Oddi från Ammor. Foto: Jenny Mukka

Resultat från Örnäs Lätt & Kval 20 maj 2012
Domarna som dömde var Jexie Eriksson, Anne Fornstedt och Jenny Göransson.

V5U Fyrgång Ungdom – Uttagning

01 060 Nathali Söderberg [YR]
Oddi från Ammor 5,53
UTTA 5,6 (1) 5,6 (1) 5,4 (3)
02 015 Felicia Eiserman [U]
Sneggla frá Búlandi 5,43
UTTA 5,6 (1) 5,3 (3) 5,4 (3)
03 033 Thomas D´Arcy [B]
Stigur frá Skridu 5,37
UTTA 5,3 (3) 5,4 (2) 5,4 (3)
04 027 Siri Düring [YR]
Pandora från Nötbacken 5,30
UTTA 5,1 (5) 5,3 (3) 5,5 (1)
05 062 Elvira Wikman [YR]
Askur från Solbacken 5,27
UTTA 5,3 (3) 5,0 (8) 5,5 (1)
06 071 Ingrid Edlund [U]
Hrappur från Erlandstorp 5,23
UTTA 5,1 (5) 5,3 (3) 5,3 (6)
07 050 Hanna Nordenfors [U]
Thyrill från Lilla Årnebo 5,13
UTTA 5,0 (7) 5,3 (3) 5,1 (7)
08 068 Jonna Österback [U]
Haukur fra Vinkærgård 5,07
UTTA 5,0 (7) 5,3 (3) 4,9 (9)
09 017 Hanna Jönsson [YR]
Hetja från Lövstaholm 4,97
UTTA 4,9 (10) 5,0 (8) 5,0 (8)
09 064 Madeleine Lundgren [YR]
Mánadis från Linneaholm 4,97
UTTA 5,0 (7) 5,0 (8) 4,9 (9)
11 003 Julia Miefalk [YR]
Ari från Bänkås 4,87
UTTA 4,9 (10) 4,9 (11) 4,8 (14)
11 009 Amanda Annell [B]
Kolur från Attorp 4,87
UTTA 4,8 (14) 4,9 (11) 4,9 (9)
11 057 Mikaela Kjellqvist [B]
Heba frá Hofi 4,87
UTTA 4,9 (10) 4,8 (15) 4,9 (9)
14 034 Evelin Skogsberg [YR]
Silfurthokki från Hvidagården 4,80
UTTA 4,9 (10) 4,6 (17) 4,9 (9)
15 069 Wilma Båsk [U]
Töfradraumur från Gunnarsmåla 4,67
UTTA 4,5 (16) 4,9 (11) 4,6 (15)
16 059 Jasmine Axelsson [YR]
Ess från Sundsberg 4,57
UTTA 4,5 (16) 4,9 (11) 4,3 (18)
16 072 Lovisa Boberg [U]
Fáni från Askagården 4,57
UTTA 4,5 (16) 4,8 (15) 4,4 (17)
18 024 Lisa Ewetz [YR]
Vidar från Killebacken 4,40
UTTA 4,6 (15) 4,1 (19) 4,5 (16)
19 074 Elinor Algra [U]
Undri från Vindäng 4,20
UTTA 4,4 (19) 4,6 (17) 3,6 (21)
20 051 Caroline Westberg [YR]
Askja från Kvarnberga 3,93
UTTA 3,8 (21) 4,0 (20) 4,0 (20)
21 026 Sanna Henriksson [U]
Seidur från Engården 3,90
UTTA 4,0 (20) 3,4 (21) 4,3 (18)

V5U Fyrgång Ungdom – A-final
01 060 Nathali Söderberg [YR]
Oddi från Ammor 5,46
02 027 Siri Düring [YR]
Pandora från Nötbacken 5,38
03 033 Thomas D´Arcy [B]
Stigur frá Skridu 5,33
04 015 Felicia Eiserman [U]
Sneggla frá Búlandi 5,25
05 062 Elvira Wikman [YR]
Askur från Solbacken 5,08

V5 Fyrgång :
01 054 Catrin Nilsmark
Fridur från Lönneberga 5,70
UTTA 5,6 (1) 5,9 (1) 5,6 (1)
02 061 Felicia Gilbertsson
Farsaell från Jex 5,53
UTTA 5,5 (2) 5,6 (2) 5,5 (2)
03 035 Ulla Sköldstam
Gymir från Sanda 5,40
UTTA 5,4 (3) 5,3 (3) 5,5 (2)
04 002 Eva Husbom
Ótur fra lille Nörregård 5,23
UTTA 5,4 (3) 4,8 (13) 5,5 (2)
04 007 Malin Djerf
Feykir Från Lerklocka 5,23
UTTA 5,3 (5) 5,3 (3) 5,1 (5)
06 014 Anna Möller
Abbadis från Stenholmen 4,97
UTTA 4,8 (12) 5,1 (5) 5,0 (8)
06 020 Ingrid Cewers
Bismark från Vågsjölund 4,97
UTTA 4,9 (9) 4,9 (9) 5,1 (5)
06 065 Kerstin Karlsson
Geira Från Linneaholm 4,97
UTTA 5,0 (7) 5,1 (5) 4,8 (14)
09 070 Lovisa Fält
Raudblesi från Ramsnäs 4,93
UTTA 5,0 (7) 4,9 (9) 4,9 (11)
10 019 Sofie Myhrberg
Svalur frá Vogum 4,90
UTTA 5,1 (6) 5,0 (7) 4,6 (16)
11 021 Jenny Wolf
Ari från Kullen 4,83
UTTA 4,9 (9) 4,5 (19) 5,1 (5)
11 048 Gunilla Adrianzon
Raudur fra Svartberget 4,83
UTTA 4,5 (18) 5,0 (7) 5,0 (8)
13 058 Sonja Kjellqvist
Birtingur från Kåltorp 4,80
UTTA 4,6 (15) 4,8 (13) 5,0 (8)
14 075 Liz Brandeborn
Fagri Fjandi från Storön 4,77
UTTA 4,9 (9) 4,9 (9) 4,5 (18)
15 049 Cecilia Röed Hedberg
Freyja från Mårslycke 4,70
UTTA 4,6 (15) 4,6 (18) 4,9 (11)
16 023 Julia Johannsen
Matthias frå Fagerholt 4,63
UTTA 4,8 (12) 4,8 (13) 4,3 (23)
16 041 Sofia Lind
Thengill från Oppigårn 4,63
UTTA 4,6 (15) 4,5 (19) 4,8 (14)
18 012 Johanna Jonasson
Mjölnir fra Saudanesi 4,60
UTTA 4,8 (12) 4,5 (19) 4,5 (18)
18 013 Anna Niska
Atla från Nötbacken 4,60
UTTA 4,4 (20) 4,9 (9) 4,5 (18)
18 030 Frida Wetteborn
Skolli fra Fruemose 4,60
UTTA 4,5 (18) 4,8 (13) 4,5 (18)
21 011 Ann Persson
Tjaldur från Bornabacka 4,57
UTTA 4,0 (22) 4,8 (13) 4,9 (11)
22 022 Sara Ahlström
Stelpa från Skarpvärn 4,30
UTTA 4,0 (22) 4,3 (22) 4,6 (16)
23 067 Catrin Jensen
Sóley from Fowlmere 4,27
UTTA 4,3 (21) 4,1 (23) 4,4 (22)
24 036 Lovisa Carle
Silfurdis fra Vestra-Geldingaholti 3,77
UTTA 3,6 (25) 3,9 (24) 3,8 (24)
25 073 Christina Wikberger
List från Lundby 3,57
UTTA 3,8 (24) 3,5 (25) 3,4 (25)
26 040 Inger Hansson
Gydja frá Vidvik 3,03
UTTA 2,6 (26) 3,1 (26) 3,4 (25)
27 042 Gunilla Hällmér
Svipa från Åbergstorp 2,63
UTTA 2,6 (26) 2,8 (27) 2,5 (27)
— 052 Lena Elmvik
Rindill från Virö Struken
— 056 Linda Eriksson
Fuga från Mörtö Struken

V5 Fyrgång – A-final
01 054 Catrin Nilsmark
Fridur från Lönneberga 5,75
02 035 Ulla Sköldstam
Gymir från Sanda 5,46
03 061 Felicia Gilbertsson
Farsaell från Jex 5,46
04 007 Malin Djerf
Feykir Från Lerklocka 5,17
05 002 Eva Husbom
Ótur fra lille Nörregård 5,04

T8U Tölt Ungdom – Uttagning
01 005 Linnea Håkansson [U]
Gnyr från Vindäng 5,43
UTTA 5,5 (2) 5,3 (3) 5,5 (1)
01 015 Felicia Eiserman [U]
Sneggla frá Búlandi 5,43
UTTA 5,5 (2) 5,5 (1) 5,3 (4)
03 033 Thomas D´Arcy [B]
Stigur frá Skridu 5,37
UTTA 5,3 (5) 5,5 (1) 5,3 (4)
03 053 Erika Blomqvist [YR]
Kjói fån Havsnäs 5,37
UTTA 5,8 (1) 4,8 (10) 5,5 (1)
05 009 Amanda Annell [B]
Kolur från Attorp 5,27
UTTA 5,5 (2) 5,3 (3) 5,0 (6)
05 051 Caroline Westberg [YR]
Askja från Kvarnberga 5,27
UTTA 5,0 (6) 5,3 (3) 5,5 (1)
07 024 Lisa Ewetz [YR]
Vidar från Killebacken 5,00
UTTA 5,0 (6) 5,0 (7) 5,0 (6)
08 071 Ingrid Edlund [U]
Hrappur från Erlandstorp 4,87
UTTA 5,0 (6) 5,3 (3) 4,3 (10)
09 069 Wilma Båsk [U]
Töfradraumur från Gunnarsmåla 4,83
UTTA 5,0 (6) 5,0 (7) 4,5 (9)
10 010 Tilda Eriksson [U]
Arndis vom Barghof 4,60
UTTA 4,5 (11) 5,0 (7) 4,3 (10)
10 068 Jonna Österback [U]
Haukur fra Vinkærgård 4,60
UTTA 4,5 (11) 4,5 (11) 4,8 (8)
12 003 Julia Miefalk [YR]
Ari från Bänkås 4,37
UTTA 4,8 (10) 4,0 (13) 4,3 (10)
13 072 Lovisa Boberg [U]
Fáni från Askagården 4,10
UTTA 4,5 (11) 4,3 (12) 3,5 (14)
14 059 Jasmine Axelsson [YR]
Ess från Sundsberg 4,03
UTTA 4,3 (14) 4,0 (13) 3,8 (13)

T8U Tölt Ungdom – A-final
01 053 Erika Blomqvist [YR]
Kjói fån Havsnäs 5,34 [T]
VÄNS 5,0 (4) 5,0 (4) 5,0 (2) 5,00
HÖGE 6,0 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,67
02 015 Felicia Eiserman [U]
Sneggla frá Búlandi 5,34
VÄNS 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,50
HÖGE 5,5 (2) 5,0 (4) 5,0 (3) 5,17
03 033 Thomas D´Arcy [B]
Stigur frá Skridu 5,33
VÄNS 5,5 (1) 5,5 (1) 5,0 (2) 5,33
HÖGE 5,0 (4) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,33
04 005 Linnea håkansson [U]
Gnyr från Vindäng 5,25
VÄNS 5,5 (1) 5,5 (1) 5,0 (2) 5,33
HÖGE 5,0 (4) 5,5 (1) 5,0 (3) 5,17
05 009 Amanda Annell [B]
Kolur från Attorp 5,09
VÄNS 5,0 (4) 5,0 (4) 5,0 (2) 5,00
HÖGE 5,5 (2) 5,0 (4) 5,0 (3) 5,17
— 051 Caroline Westberg [YR]
Askja från Kvarnberga Struken

T8 Tölt – Uttagning
01 007 Malin Djerf
Feykir Från Lerklocka 5,50
UTTA 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1)
02 014 Anna Möller
Abbadis från Stenholmen 5,27
UTTA 5,3 (2) 5,5 (1) 5,0 (2)
02 054 Catrin Nilsmark
Fridur från Lönneberga 5,27
UTTA 5,3 (2) 5,5 (1) 5,0 (2)
04 004 Anita Hallén
Rindill från Mulsta 5,00
UTTA 5,0 (4) 5,0 (6) 5,0 (2)
05 013 Anna Niska
Atla från Nötbacken 4,97
UTTA 4,8 (6) 5,3 (4) 4,8 (5)
05 028 Magdalena Moranska
Sprettur från Erlandstorp 4,97
UTTA 4,8 (6) 5,3 (4) 4,8 (5)
07 040 Inger Hansson
Gydja frá Vidvik 4,83
UTTA 5,0 (4) 5,0 (6) 4,5 (8)
08 020 Ingrid Cewers
Bismark från Vågsjölund 4,70
UTTA 4,8 (6) 4,5 (11) 4,8 (5)
08 022 Sara Ahlström
Stelpa från Skarpvärn 4,70
UTTA 4,8 (6) 4,8 (9) 4,5 (8)
08 030 Frida Wetteborn
Skolli fra Fruemose 4,70
UTTA 4,8 (6) 5,0 (6) 4,3 (14)
08 036 Lovisa Carle
Silfurdis fra Vestra-Geldingaholti 4,70
UTTA 4,8 (6) 4,8 (9) 4,5 (8)
12 008 Joanna Jönsson
Álma från Nötbacken 4,60
UTTA 4,8 (6) 4,5 (11) 4,5 (8)
12 018 Gunilla Myhrberg Keijser
Svalur frá Vogum 4,60
UTTA 4,8 (6) 4,5 (11) 4,5 (8)
12 073 Christina Wikberger
List från Lundby 4,60
UTTA 4,8 (6) 4,5 (11) 4,5 (8)
15 067 Catrin Jensen
Sóley from Fowlmere 4,43
UTTA 4,5 (15) 4,5 (11) 4,3 (14)
16 042 Gunilla Hällmér
Svipa från Åbergstorp 4,37
UTTA 4,3 (17) 4,5 (11) 4,3 (14)
17 043 Susanne Ingvarsdotter
Kappi från Solberg 4,27
UTTA 4,5 (15) 4,3 (18) 4,0 (18)
18 049 Cecilia Röed Hedberg
Freyja från Mårslycke 4,20
UTTA 4,3 (17) 4,0 (19) 4,3 (14)
19 046 Johanna Jonasson
Kola från Mesch 4,10
UTTA 4,0 (19) 4,5 (11) 3,8 (19)
20 048 Gunilla Adrianzon
Raudur fra Svartberget 3,50
UTTA 4,0 (19) 3,0 (20) 3,5 (20)
— 002 Eva Husbom
Ótur fra lille Nörregård Struken
— 056 Linda Eriksson
Fuga från Mörtö Struken
— 070 Lovisa Fält
Raudblesi från Ramsnäs Struken

T8 Tölt – A-final
01 054 Catrin Nilsmark
Fridur från Lönneberga 5,25
VÄNS 5,5 (1) 5,5 (1) 5,0 (1) 5,33
HÖGE 5,0 (2) 5,5 (2) 5,0 (2) 5,17
02 007 Malin Djerf
Feykir Från Lerklocka 5,17
VÄNS 4,5 (5) 4,5 (6) 5,0 (1) 4,67
HÖGE 5,5 (1) 6,0 (1) 5,5 (1) 5,67
02 028 Magdalena Moranska
Sprettur från Erlandstorp 5,17
VÄNS 5,0 (2) 5,5 (1) 5,0 (1) 5,17
HÖGE 5,0 (2) 5,5 (2) 5,0 (2) 5,17
04 014 Anna Möller
Abbadis från Stenholmen 5,09
VÄNS 5,0 (2) 5,5 (1) 5,0 (1) 5,17
HÖGE 5,0 (2) 5,0 (4) 5,0 (2) 5,00
05 004 Anita Hallén
Rindill från Mulsta 4,84
VÄNS 5,0 (2) 5,0 (5) 5,0 (1) 5,00
HÖGE 5,0 (2) 4,5 (6) 4,5 (5) 4,67
06 013 Anna Niska
Atla från Nötbacken 4,75
VÄNS 4,5 (5) 5,5 (1) 4,5 (6) 4,83
HÖGE 4,5 (6) 5,0 (4) 4,5 (5) 4,67