Free Porn
xbporn
Free Porn





manotobet

takbet
betcart




betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت pov leccata di figa
best porn 2025
homemade porn 2026
mi masturbo guardando una ragazza
estimare cost apartament precisă online
blonde babe fucked - bigassmonster

Norska Landslaget klart!

Date:

norsk-flagga

Här är norska landslaget som ska representera vårt västra grannland på NM:

LANDSLAGET TIL NORDISK 2016
Landslaget som skal representere Norge under Nordisk Mesterskap 2016 på Biri 8. – 14. august er nå klart.

Landslaget som er tatt ut til Nordisk Mesterskap 2016:


Ungdomsflokk
Marie Løvenskiold (Gandur) – Tigull fra Follaug
Mia Strøm (Vestnes) – Aron fra Jakobsgården
Ina Høidalen (Hørdur) – Eðall fra Minde
Vilde Bråten Herstad (Sleipnir) – Hamar fra Litla-Hamri

Ungrytterflokk
Ida Sofie Kvande (Gloi) – Brimar frá Margrétarhofi
Ingelin Skoie (Gladur) – Otri fra Reykjavik
Stine Smidtsrød Baastad (Sleipnir) – Jökull fra Staðartungu
Caroline Svanø Neby (Sleipnir) – Skarpheðin fra Langtved
Reserve: Amanda Waagan Lillerovde (Vestnes) – Heljar fra Kambi

A-flokk
Kristoffer Bjørke (Hrani) – Sýn frá Kálfsstöðum
Thomas Larsen (Hrani) – Kolgríma frá Minni-Völlum
Stian Pedersen (Vestnes) – Bylur frá Breiðholti
Mona Tysland Lillehagen – Bjartmar fra Nedre Sveen
Reserve: Gabrielle Severinsen (Hrimnir) – Sálmur fra Pulu

B-flokk
Mia Møller (Gandur) – Lifri fra Kringeland
Bernt Severinsen (Hrimnir) – Darri fra Kleiva
Agnes Helga Helgadóttir (Vestnes) – Safír fra Buan
Camilla Mood Havig (Sleipnir) – Sædynur frá Múla
Reserve: Elisabeth Sylte (Vestnes) – Sólon frá Vesturkoti


Junior sport
Ida Kathrin Nielsen (Hrani) – Valtyr fra Kirkjubæ (Personlig reserve fram til 25/7: Ymir fra Selfossi)
Hedda Bjørnstad Larsen (Hrimnir) – Tangó frá Hjallanesi II
Tuva Sivesind (Hekla) – Gjafar frá Þúfu í Landeyjum


Ungrytter sport
Ingrid Marie Larsen (Vestnes) – Dimmey fra Jakobsgården
Caroline Gleditsch Holstad (Sleipnir) – Loftur fra Lian
Mildrid Musdalslien (Sleipnir) – Fálmar frá Ketilsstöðum
Thea Johansen (Sleipnir) – Kafteinn fra Sigersberg
Lona Sneve (Gladur) – Stóri-Dímon frá Hraukbæ
Caroline Wangen (Hekla) – Hersir frá Hákoti (Personlig reserve fram til 25/7: Láki frá Hemlu)
Oda Ugland (Hrani) – Hárekur frá Vindási (Personlig reserve fram til 25/7: Reyr fra Dalbæ)
Mari Odenrud (Sleipnir) – Hrynjandi fra Fageräng

Reserve for firgjengerne: Magnus Grimsrud (Hekla) – Marius fra Husavik
Reserve for femgjengerne: Lene Thorud (Hrimnir) – Hreggviður frá Auðsholtshjáleigu

Senior sport
André Ziemann (Sleipnir) – Leistur fra Torfunesi
Kristin Elise Andersen (Hrimnir) – Grandi fra Laugardal
Gry Hagelund (Sleipnir) – Gandur fra ågreneset
Bernt Severinsen (Hrimnir) – Tígull fra Kleiva
Erik Andersen (Sleipnir) – Frábær fra Midtlund
Thomas Larsen (Hrani) – Zorró frá Grímsstöðum
Tina Kalmo Pedersen (Hrimnir) – Amedeo vom Lucahof
Stian Pedersen (Vestnes) – Nói fra Jakobsgården (Personlig reserve fram til 25/7: Bylur frá Breiðholti)
Camilla Wangen (Hekla) – Reyr frá Melabergi
Veronica Høgsveen Våland (Isafold) – Gáski frá Vindási (Personlig reserve fram til 25/7: Vera frá þóroddstöðum)
Elise Lundhaug (Hrimnir) – Bikar frá Syðri-Reykjum (Personlig reserve fram til 25/7: Framherji frá Flagbjarnarholti)
Nils-Christian Larsen (Gandur) – Dynfari fra Steinnesi (Personlig reserve fram til 25/7: Stjörnustæll frá Dalvík )
Camilla Mood Havig (Sleipnir) – Herjann fra Lian (Personlig reserve fram til 25/7: Kristall fra Jaðri)
Martin Rønnestad (Hekla) – Svartur vom Hochwald (Personlig reserve fram til 25/7: Yggdrasil fra Midtlund)
Reserve: Anne-Kristine Guldbakke (Hekla) – Hrannar fra Skyggni

Landslagsledelse
Lagleder sport: Hanne Hestevik
Lagleder gædinga: Hilde Karine Skogly
Lagleder ungdom: Maren Kirkebøen
Laglederassistent: Jenny Lindheim
Trener: Mette Mannseth

 

Share post:

Related articles

NM 2024: Tag med stol för Landsmótsstämning!

Vi har fått en uppmaning till er som ska till NM. Arrangörerna kommer att försöka att få till...

Arnella Backlund (f.d. Nyman) gör comeback på tävlingsbanan med ny häst

I helgen har mästerskapen duggat tätt. Både norska, danska och finska mästerskapen har gått av stapeln och nu...

Ny högt bedömd hingst till familjen Williams

På Landsmót beundrade vi hingsten Safír frá Hlíðarenda (e. Skarpur frá Kýrholti u. Therna frá Hlidarenda ue. Thristur frá...

LM 2024: Några röster om Landsmót

  Nu är Landsmót över för denna gång och det har varit en fullmatad, härlig och inspirerande vecka. Ishestnews...