Livestream från KS-mästarliga i kväll

Foto: KS-meistaradeild.

I kväll kl. 20.00 svensk tid börjar livestreamingen från KS-mästarliga (meistaradeild) i Sauðárkrókur på norra Island. Den kommer att finnas tillgänglig på livestream HÄR och kvällens gren är T2. 

Startlista:

  1. Artemisia Bertus og Hylling frá Akreyri – Equinics

Faðir: Knár frá Ytra-Vallholti / Móðir: Vænting frá Brúnastöðum

 

2.Sina Scholz og Vaki frá Hólum          – Hrímnir                                                    

Faðir: Óður frá Brún / Móðir:Ópera frá Dvergsstöðum

 

  1. Anna Herdís Sigurbjartsdóttir og Stuðull frá Grafarkoti – Regulator Complete/Skáney

Faðir: Gammur frá Steinnesi /Móðir: Sál frá Grafarkoti

 

  1. Þórdís Inga Pálsdóttir og Óskar frá Draflastöðum – Kerckhaert

Faðir:Moli frá Skriðu / Móðir: Dimma frá Keldulandi

 

  1. Gísli Gíslason og Blundur frá Þúfum – Þúfur

Faðir: Viti frá Kagaðarhóli / Móðir: Lygna frá Stangarholti

 

  1. Magnús Bragi Magnússon og Rosi frá Berglandi I – Íbishóll

Faðir: Þeyr frá Prestsbæ / Móðir: Rebekka frá Hofi

 

  1. Konráð Valur Sveinsson og Léttir frá Þjóðólfshaga 3 – Leiknisliðið

Faðir: Vilmundur frá Feti / Móðir: Birta frá Þjóðólfshaga 3

 

  1. Vignir Sigurðsson og Salka frá Litlu-Brekku – Syðra-Skörðugil/Weierholz

Faðir: Eldur frá Torfunesi / Móðir: Stilla frá Litlu-Brekku

 

  1. Viktoría Eik Elvarsdóttir og Gjöf frá Sjávarborg – Syðra-Skörðugil/Weierholz

Faðir: Samber frá Ásbrú / Móðir: Glóð frá Sjávarborg

 

  1. Hannes Brynjar Sigurgeirson og Herdís frá Tungu – Equinics

Faðir: Herjólfur frá Ragnheiðarstöðum / Móðir: Lotta frá Tungu

 

  1. Guðmar Freyr Magnússon og Sátt frá Kúskerpi – Íbishóll

Faðir: Vafi frá Ysta-Mó / Móðir: Sögn frá Kúskerpi

 

  1. Sigrún Rós Helgadóttir og Týr frá Jarðbrú – Kerckhaert

Faðir: Blær frá Torfunesi / Móðir: Tinna frá Jarðbrú

 

15 minuters paus

 

  1. Haukur Bjarnason og Ísar frá Skáney – Regulator Complete/Skáney

Faðir: Sólon frá Skáney / Móðir: Hríma frá Skáney

 

  1. Líney María Hjálmarsdóttir og Tvífari frá Varmalæk – Hrímnir

Faðir: Hvítserkur frá Sauðárkróki / Móðir: Hera frá Varmalæk

 

  1. Finnbogi Bjarnason og Harpa Sjöfn frá Hvolsvelli – Leiknisliðið

Faðir: Mjölnir frá Hlemmiskeiði 3 / Móðir: Orka frá Hvolsvelli

 

  1. Mette Mannseth og Hryðja frá Þúfum – Þúfur

Faðir: Hróður frá Refsstöðum / Móðir: Lygna frá Stangarholti

 

  1. Ylfa Guðrún Svafarsdóttir og Prins frá Skúfslæk – Kerckhaert

Faðir: Auður frá Lundum II / Móðir: Drottning frá Sauðárkróki

 

  1. Fanney Dögg Indriðadóttir og Trygglind frá Grafarkoti – Hrímnir

Faðir: Hvinur frá Blönduósi / Móðir: Vakning frá Gröf Vatnsnesi

 

  1. Agnar Þór Magnússon og Svörður frá Sámsstöðum – Leiknisliðið

Faðir: Rammi frá Búlandi / Móðir: Urð frá Bólstað

 

  1. Barbara Wenz log Loki frá Litlu-Brekku – Þúfur

Faðir: Pistill frá Litlu-Brekku / Móðir: Líf frá Litlu-Brekku

 

21.Bjarni Jónasson og Úlfhildur frá Strönd – Syðra- Skörðugil/Weierholz

Faðir: Kjerúlf frá Kollaleiru / Móðir: Framtíð frá Múlakoti

 

  1. Elvar Logi Friðriksson og Griffla frá Grafarkoti – Regulator Complete/Skáney

Faðir: Grettir frá Grafarkoti / Móðir: Græska frá Grafarkoti

 

  1. Vera Evi Schneiderchen og Bragur frá Steinnesi – Íbishóll

Faðir: Bragi frá Kópavogi / Móðir: Árdís frá Steinnesi

 

  1. Hörður Óli Sæmundarson og Álma frá Hrafnsstöðum – Equinics

Faðir: Vilmundur frá Feti / Móðir: Sella frá Hrafnsstöðum