Resultat från Stormur Höst Öppen & Lätt

Redo för final! Foto: Göran Fernsund

I helgen arrangerade Stormur sin årliga hösttävling på Husbyöhn i Vallentuna. Många startande och fina prestationer! Nästa tävling i Stormurs regi är Stormur Mästarskapen 6-7 oktober, även den hålls på Husbyöhn.

Källa: www.stormur.nu

Stormur Höst Öppen & Lätt – 1-2 sep 2012
T8 Tölt – A-final
Uttagning: Extra
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 037 Emelie Althén / Stormur
Snerpa frá Ögmundarstödum 5,59
VÄNS 5,5 (1) 5,5 (1) 6,0 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,50
HÖGE 5,5 (1) 6,0 (1) 5,5 (1) 6,0 (1) 5,5 (1) 5,67
02 020 Ingrid Björkman / Stormur
Tyra från Östergårds 5,42
VÄNS 5,5 (1) 5,0 (2) 5,5 (2) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,50
HÖGE 5,0 (2) 5,5 (2) 5,0 (2) 5,5 (2) 5,5 (1) 5,33
03 013 Anja Nilsson / Blidfari
Prins från Elggreten 4,67
VÄNS 5,0 (3) 4,5 (3) 4,5 (4) 5,0 (3) 4,5 (3) 4,67
HÖGE 5,0 (2) 4,5 (4) 4,5 (3) 5,0 (3) 4,5 (4) 4,67
04 022 Anita Hallén / Stormur
Rindill från Mulsta 4,59
VÄNS 4,5 (4) 4,5 (3) 5,0 (3) 4,5 (4) 4,5 (3) 4,50
HÖGE 4,5 (4) 5,0 (3) 4,5 (3) 4,5 (4) 5,0 (3) 4,67
05 045 Ulla Sköldstam / Stormur
Gymir från Sanda 4,42
VÄNS 4,5 (4) 4,5 (3) 4,5 (4) 4,5 (4) 4,0 (5) 4,50
HÖGE 4,5 (4) 4,5 (4) 4,0 (5) 4,0 (5) 4,5 (4) 4,33
T8 Tölt – B-Final
Provisorisk resultatlista
Uttagning: Extra
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
06 042 Rosanna Öblom / Stormur
Somi fra Bjarnarhöfn 5,08
VÄNS 5,0 (6) 4,5 (10) 5,0 (7) 5,0 (7) 4,0 (12) 4,83
HÖGE 5,5 (6) 5,0 (6) 5,5 (6) 5,5 (6) 5,0 (7) 5,33
07 069 Madelene Brost / Stormur
Freyja från Janbell 5,00
VÄNS 4,5 (10) 4,5 (10) 5,0 (7) 5,5 (6) 4,5 (7) 4,67
HÖGE 5,0 (7) 4,5 (9) 5,5 (6) 5,5 (6) 5,5 (6) 5,33
08 014 Karin Edström / Stormur
Kiljan från Tjusta 4,92
VÄNS 5,0 (6) 5,0 (7) 5,5 (6) 4,5 (10) 5,0 (6) 5,00
HÖGE 4,5 (8) 5,0 (6) 5,0 (9) 5,0 (8) 4,5 (9) 4,83
09 033 Kristina Ericsson / Stormur
Kraftur fra Hvoli 4,75
VÄNS 5,0 (6) 5,0 (7) 4,5 (10) 5,0 (7) 4,5 (7) 4,83
HÖGE 4,5 (8) 5,0 (6) 4,5 (11) 5,0 (8) 4,5 (9) 4,67
10 058 Sara Anckarsvärd / Stormur
Galsi från Prästgården 4,59
VÄNS 5,0 (6) 5,5 (6) 4,5 (10) 4,5 (10) 4,5 (7) 4,67
HÖGE 4,5 (8) 4,5 (9) 5,5 (6) 4,5 (10) 4,5 (9) 4,50
11 016 Maria Bolin / Stormur
Faxi från Gelebo Gård 4,50
VÄNS 4,5 (10) 4,5 (10) 4,5 (10) 5,0 (7) 4,5 (7) 4,50
HÖGE 4,5 (8) 4,5 (9) 5,0 (9) 4,5 (10) 4,5 (9) 4,50
11 073 Anna Pers / Stormur
Hlynur frá Ríp 4,50
VÄNS 4,5 (10) 5,0 (7) 5,0 (7) 4,5 (10) 4,5 (7) 4,67
HÖGE 4,0 (12) 4,5 (9) 4,0 (12) 4,5 (10) 5,0 (7) 4,33
13 043 Annica Jorvén / Stormur
Isak från JanPers 4,17
VÄNS 4,0 (13) 4,5 (10) 4,5 (10) 4,5 (10) 4,0 (12) 4,33
HÖGE 4,0 (12) 4,0 (13) 4,0 (12) 4,0 (13) 4,0 (13) 4,00
T8 Tölt – Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: Extra
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
A-final
01 045 Ulla Sköldstam / Stormur
Gymir från Sanda 5,20
UTTA 5,3 (1) 5,0 (2) 5,0 (2) 5,3 (1) 5,3 (1)
02 020 Ingrid Björkman / Stormur
Tyra från Östergårds 5,03
UTTA 4,8 (7) 4,8 (5) 5,5 (1) 5,3 (1) 5,0 (2)
03 037 Emelie Althén / Stormur
Snerpa frá Ögmundarstödum 5,00
UTTA 5,0 (3) 5,5 (1) 4,8 (5) 5,0 (4) 5,0 (2)
04 013 Anja Nilsson / Blidfari
Prins från Elggreten 4,80
UTTA 4,8 (7) 4,3 (15) 4,8 (5) 5,3 (1) 4,8 (5)
05 022 Anita Hallén / Stormur
Rindill från Mulsta 4,77
UTTA 5,0 (3) 5,0 (2) 5,0 (2) 4,3 (16) 4,3 (14)
B-Final
06 069 Madelene Brost / Stormur
Freyja från Janbell 4,67
UTTA 5,0 (3) 5,0 (2) 4,0 (16) 3,5 (21) 5,0 (2)
07 014 Karin Edström / Stormur
Kiljan från Tjusta 4,60
UTTA 4,8 (7) 4,5 (9) 4,5 (9) 4,3 (16) 4,8 (5)
07 016 Maria Bolin / Stormur
Faxi från Gelebo Gård 4,60
UTTA 4,5 (13) 4,5 (9) 5,0 (2) 4,8 (5) 4,0 (20)
07 058 Sara Anckarsvärd / Stormur
Galsi från Prästgården 4,60
UTTA 4,5 (13) 4,8 (5) 4,8 (5) 4,5 (12) 4,5 (10)
10 033 Kristina Ericsson / Stormur
Kraftur fra Hvoli 4,53
UTTA 4,8 (7) 4,5 (9) 4,3 (14) 4,8 (5) 4,3 (14)
10 042 Rosanna Öblom / Stormur
Somi fra Bjarnarhöfn 4,53
UTTA 5,3 (1) 4,8 (5) 4,5 (9) 3,5 (21) 4,3 (14)
10 043 Annica Jorvén / Stormur
Isak från JanPers 4,53
UTTA 4,3 (16) 4,3 (15) 4,8 (5) 4,8 (5) 4,5 (10)
10 073 Anna Pers / Stormur
Hlynur frá Ríp 4,53
UTTA 5,0 (3) 4,3 (15) 4,5 (9) 4,8 (5) 4,3 (14)
14 006 Jennifer Thorsell / Stormur
Viðar från Husbyöhn 4,47
UTTA 4,8 (7) 4,3 (15) 4,3 (14) 4,8 (5) 3,8 (21)
15 001 Erica Karlsson / Stormur
Frami från Nibble 4,43
UTTA 4,8 (7) 4,5 (9) 3,8 (18) 4,3 (16) 4,5 (10)
15 015 Gunilla Hällmér / Stormur
Svipa från Åbergstorp 4,43
UTTA 4,0 (18) 3,8 (21) 4,5 (9) 4,8 (5) 4,8 (5)
15 041 Lotte Ivarson / Stormur
Glitbrá från Hvidagården 4,43
UTTA 4,0 (18) 4,5 (9) 4,5 (9) 4,8 (5) 4,3 (14)
18 026 Christina Wikberger / Idunn
List från Lundby 4,27
UTTA 4,0 (18) 4,8 (5) 4,0 (16) 4,5 (12) 4,3 (14)
19 002 Anna Ohlsson / Stormur
Tritla Från Frösunda 4,10
UTTA 4,0 (18) 4,5 (9) 3,3 (20) 3,8 (19) 4,8 (5)
19 019 Göran Carlfors / Stormur
Oúi från Allemansängen 4,10
UTTA 4,5 (13) 4,0 (19) 3,0 (22) 3,8 (19) 4,8 (5)
21 038 Ulrika Palmkron / Blidfari
Austri från Stenstuge 4,03
UTTA 4,3 (16) 4,0 (19) 3,5 (19) 4,5 (12) 3,8 (21)
22 075 Magdalena Moranska / Stormur
Sprettur från Erlandstorp 4,00
UTTA 4,0 (18) 3,5 (22) 3,3 (20) 4,5 (12) 4,5 (10)
23 054 Barbro Wallin / Stormur
Hákon från Stora Ljunga 3,10
UTTA 3,0 (23) 3,0 (23) 2,8 (23) 3,3 (24) 3,5 (23)
24 074 Veronica Hässelborg / Stormur
Sveipur från Sundvik 2,80
UTTA 2,8 (24) 2,8 (24) 2,5 (24) 3,5 (21) 2,8 (24)
T8U T8 Ungdom – A-final
1 063 Emmy Ahnfelt [U] / Stormur
Bliki från Skarpäng 5,34 [T]
VÄNS 5,0 (3) 4,5 (4) 5,5 (1) 5,0 (3) 5,5 (1) 5,17
HÖGE 5,5 (2) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 6,0 (1) 5,50
02 039 Erika Blomqvist [U] / Stormur
Kjói från Havsnäs 5,34
VÄNS 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,50
HÖGE 5,0 (3) 5,5 (1) 5,5 (1) 4,5 (4) 5,0 (2) 5,17
03 077 Lovisa Sohl [U] / Stormur
Listi frá Stykkishólmi 5,00
VÄNS 5,0 (3) 5,0 (2) 5,0 (3) 5,0 (3) 4,5 (4) 5,00
HÖGE 5,0 (3) 4,5 (4) 5,0 (3) 5,0 (2) 5,0 (2) 5,00
04 017 Amanda Tillman Tollezon [U] / Vallfari
Grafik fra Holavatni 4,83
VÄNS 4,5 (5) 5,0 (2) 4,5 (5) 5,5 (1) 5,0 (3) 4,83
HÖGE 4,5 (5) 4,5 (4) 5,0 (3) 5,0 (2) 5,0 (2) 4,83
04 044 Michaela Bång [U] / MöRs
Amor från Snäcksjön 4,83
VÄNS 5,5 (1) 4,5 (4) 5,0 (3) 5,0 (3) 4,5 (4) 4,83
HÖGE 6,0 (1) 5,0 (3) 5,0 (3) 4,5 (4) 4,5 (5) 4,83
T8U T8 Ungdom – B-Final
Uttagning: Extra
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
06 017 Amanda Tillman Tollezon [U] / Vallfari
Grafik fra Holavatni 5,25
VÄNS 5,5 (6) 5,0 (6) 5,0 (6) 5,5 (6) 5,0 (6) 5,17
HÖGE 5,5 (6) 5,0 (6) 5,5 (6) 5,5 (6) 5,0 (6) 5,33
07 064 Amanda Lundell [U] / Stormur
Njörvar fra Vestra Fiflholti 4,92
VÄNS 4,0 (9) 5,0 (6) 5,0 (6) 5,0 (7) 5,0 (6) 5,00
HÖGE 5,0 (7) 4,5 (7) 5,0 (7) 5,0 (7) 4,5 (7) 4,83
08 012 Eleonor Haking [U] / Stormur
Faramír från Husbyöhn 4,67
VÄNS 4,5 (8) 4,5 (8) 5,0 (6) 5,0 (7) 4,5 (9) 4,67
HÖGE 4,5 (8) 4,5 (7) 5,0 (7) 5,0 (7) 4,5 (7) 4,67
09 021 Sophie Henriksson [U] / Stormur
Andvari från Övernuttö 4,50
VÄNS 4,0 (9) 4,5 (8) 5,0 (6) 4,5 (9) 4,5 (9) 4,50
HÖGE 4,5 (8) 4,5 (7) 4,5 (9) 4,5 (9) 4,5 (7) 4,50
10 051 Caroline Westberg [U] / Stormur
Askja från Kvarnberga 4,08
VÄNS 5,0 (7) 4,0 (10) 3,0 (10) 4,0 (10) 5,0 (6) 4,33
HÖGE 4,0 (10) 3,5 (10) 3,5 (10) 4,5 (9) 4,0 (10) 3,83
Skapad 2 september 2012 09:34:03
IceTest 1.1.704 – FEIF – International Federation of Icelandic Horse Associations – www.feif.org
T8U T8 Ungdom – Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: Extra
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
A-final
01 063 Emmy Ahnfelt [U] / Stormur
Bliki från Skarpäng 5,30
UTTA 5,8 (1) 5,3 (2) 5,3 (1) 5,3 (2) 5,0 (3)
02 039 Erika Blomqvist [U] / Stormur
Kjói från Havsnäs 5,27
UTTA 5,0 (3) 5,8 (1) 5,3 (1) 5,5 (1) 5,0 (3)
03 077 Lovisa Sohl [U] / Stormur
Listi frá Stykkishólmi 4,93
UTTA 4,8 (5) 5,0 (3) 5,0 (3) 5,0 (3) 4,8 (6)
04 044 Michaela Bång [U] / MöRs
Amor från Snäcksjön 4,87
UTTA 5,3 (2) 4,8 (4) 4,5 (6) 4,5 (5) 5,3 (1)
05 053 Rebecka Falk Jensen [U] / Stormur
Ausa från Margaretehof 4,67
UTTA 5,0 (3) 4,5 (6) 4,5 (6) 5,0 (3) 4,3 (9)
06 017 Amanda Tillman Tollezon [U] / Vallfari
Grafik fra Holavatni 4,63
UTTA 4,3 (8) 4,8 (4) 4,8 (4) 4,3 (8) 5,0 (3)
07 012 Eleonor Haking [U] / Stormur
Faramír från Husbyöhn 4,43
UTTA 4,5 (7) 4,3 (8) 4,5 (6) 4,5 (5) 4,3 (9)
07 051 Caroline Westberg [U] / Stormur
Askja från Kvarnberga 4,43
UTTA 4,8 (5) 3,8 (11) 4,5 (6) 4,0 (10) 5,3 (1)
09 064 Amanda Lundell [U] / Stormur
Njörvar fra Vestra Fiflholti 4,37
UTTA 4,3 (8) 4,5 (6) 4,3 (10) 4,5 (5) 4,3 (9)
10 021 Sophie Henriksson [U] / Stormur
Andvari från Övernuttö 4,20
UTTA 4,3 (8) 4,3 (8) 4,0 (11) 4,0 (10) 4,5 (7)
11 062 Elin Ahnfelt [U] / Stormur
Gandur från Skarpäng 4,10
UTTA 4,0 (11) 4,0 (10) 3,8 (12) 4,3 (8) 4,5 (7)
12 070 Lisa Lantz Cronqvist [U] / Gladur
Kveikur från Svanberga 3,80
UTTA 3,8 (12) 3,8 (11) 4,8 (4) 3,3 (12) 3,8 (12)
13 049 Matilda Husbom [U] / Mökkur
Ótur fra lille Nörregård 3,10
UTTA 3,0 (13) 3,5 (13) 2,8 (13) 2,8 (13) 3,8 (12)
T4 Tölt – Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: B klass
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 048 Josefine Allanius [U] / Stormur
Fagur från Gäverstad 5,37
UTTA 5,4 (1) 5,4 (2) 5,3 (1) 4,9 (2) 5,5 (1)
02 036 Angelica Andersson / Stormur
Nattfreyja från Wisseltofta 5,30
UTTA 5,4 (1) 6,1 (1) 5,1 (2) 5,4 (1) 5,1 (2)
03 030 Kersti Brismo Ploetz / Stormur
Storm-Svalur från Klingsboda Gård 4,47
UTTA 4,4 (3) 4,6 (3) 4,4 (3) 4,6 (4) 4,4 (3)
04 034 Eva Forsell / Nattfari
Raesir från Smärslid 4,30
UTTA 4,1 (4) 4,4 (4) 4,4 (3) 4,8 (3) 4,1 (4)
Skapad 1 september 2012 10:59:09
IceTest 1.1.704 – FEIF – International Federation of Icelandic Horse Associations – www.feif.org
T6 Tölt – Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: Extra
01 035 Linn Haking / Stormur
Ylur från Husbyöhn 4,60
UTTA 4,8 (1) 4,5 (1) 4,5 (1) 4,3 (1) 4,8 (1)
02 008 Frida Wetteborn / Stormur
Skolli fra Fruemose 4,10
UTTA 3,3 (3) 4,5 (1) 4,3 (2) 4,0 (2) 4,0 (2)
03 009 Vendela Jakobsson [U] / Idunn
Freyja från Mårslycke 3,93
UTTA 4,3 (2) 4,0 (3) 3,8 (3) 4,0 (2) 3,5 (3)
V2 Fyrgång – A-final
Provisorisk resultatlista
Uttagning: B klass
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 046 Tuva Nilsmark [U] / Stormur
Spyrnir frá Grund II 6,00
TÖLT 5,5 (4) 5,5 (1) 5,0 (1) 6,0 (1) 6,0 (1) 5,67
TROT 6,5 (1) 6,0 (1) 6,0 (1) 6,0 (1) 6,0 (2) 6,00
WALK 6,5 (1) 5,5 (2) 6,5 (1) 5,5 (2) 5,5 (2) 5,83
CANT 5,5 (2) 6,5 (1) 6,0 (1) 6,5 (1) 5,5 (3) 6,00
TÖLT 6,5 (1) 6,0 (1) 6,5 (1) 6,5 (1) 6,5 (1) 6,50
02 079 Annie Nordqvist /
Hnata fra Efri-Raudalaek 5,67
TÖLT 6,0 (2) 5,0 (4) 5,0 (1) 5,0 (4) 5,5 (3) 5,17
TROT 5,5 (4) 5,0 (6) 6,0 (1) 5,5 (2) 6,0 (2) 5,67
WALK 6,0 (2) 5,5 (2) 6,0 (2) 6,5 (1) 6,5 (1) 6,17
CANT 6,0 (1) 5,0 (6) 6,0 (1) 6,0 (2) 5,5 (3) 5,83
TÖLT 5,5 (3) 5,5 (3) 5,5 (2) 6,0 (2) 5,5 (3) 5,50
03 018 Julia Carlfors [U] / Stormur
Halastjarna från Tjusta 5,60
TÖLT 6,0 (2) 5,5 (1) 5,0 (1) 6,0 (1) 5,5 (3) 5,67
TROT 5,0 (6) 5,5 (3) 5,5 (4) 5,5 (2) 5,5 (4) 5,50
WALK 5,0 (3) 5,5 (2) 6,0 (2) 5,0 (4) 5,5 (2) 5,33
CANT 5,5 (2) 6,0 (2) 6,0 (1) 5,5 (3) 6,0 (1) 5,83
TÖLT 6,0 (2) 5,5 (3) 5,0 (4) 5,5 (4) 6,0 (2) 5,67
04 047 Josefine Allanius [U] / Stormur
Gramur från Västerboda 5,50
TÖLT 6,5 (1) 5,5 (1) 5,0 (1) 6,0 (1) 6,0 (1) 5,83
TROT 6,0 (2) 6,0 (1) 5,5 (4) 5,5 (2) 6,5 (1) 5,83
WALK 4,5 (6) 4,5 (6) 4,5 (6) 4,0 (6) 4,5 (6) 4,50
CANT 5,0 (4) 6,0 (2) 5,5 (5) 5,5 (3) 6,0 (1) 5,67
TÖLT 5,0 (4) 6,0 (1) 5,5 (2) 6,0 (2) 5,5 (3) 5,67
05 060 Ann-Kristin Pettersson / Mökkur
Teitur från Målerud 5,20
TÖLT 5,0 (5) 4,5 (5) 4,5 (5) 4,5 (5) 5,0 (5) 4,67
TROT 6,0 (2) 5,5 (3) 6,0 (1) 5,5 (2) 5,0 (5) 5,67
WALK 5,0 (3) 5,0 (5) 5,0 (4) 4,5 (5) 5,0 (4) 5,00
CANT 5,0 (4) 6,0 (2) 6,0 (1) 5,0 (5) 5,5 (3) 5,50
TÖLT 5,0 (4) 5,5 (3) 5,0 (4) 5,0 (6) 5,5 (3) 5,17
06 039 Erika Blomqvist [U] / Stormur
Kjói från Havsnäs 4,93
TÖLT 4,0 (6) 4,5 (5) 4,0 (6) 4,5 (5) 4,5 (6) 4,33
TROT 5,5 (4) 5,5 (3) 5,0 (6) 5,0 (6) 5,0 (5) 5,17
WALK 5,0 (3) 6,0 (1) 5,0 (4) 5,5 (2) 5,0 (4) 5,17
CANT 5,0 (4) 5,5 (5) 5,0 (6) 5,0 (5) 5,0 (6) 5,00
TÖLT 5,0 (4) 5,0 (6) 5,0 (4) 5,5 (4) 5,0 (6) 5,00
V2 Fyrgång – B-Final
Provisorisk resultatlista
Uttagning: B klass
07 060 Ann-Kristin Pettersson / Mökkur
Teitur från Målerud 5,43
TÖLT 5,0 (7) 4,5 (8) 4,5 (8) 5,0 (7) 5,5 (7) 4,83
TROT 6,0 (7) 5,5 (7) 6,0 (7) 6,0 (7) 6,0 (7) 6,00
WALK 5,0 (11) 5,5 (9) 5,0 (10) 5,0 (10) 5,0 (11) 5,00
CANT 6,0 (8) 5,5 (7) 6,0 (7) 5,0 (10) 6,0 (7) 5,83
TÖLT 5,5 (7) 5,5 (7) 5,5 (7) 5,0 (8) 5,5 (7) 5,50
08 078 Catrin Nilsmark / Stormur
Höfdingi fra Grund 5,33
TÖLT 5,0 (7) 5,0 (7) 5,0 (7) 5,0 (7) 4,5 (9) 5,00
TROT 5,0 (8) 5,0 (8) 5,0 (8) 5,0 (9) 5,5 (8) 5,00
WALK 6,0 (7) 6,5 (7) 6,0 (7) 6,0 (7) 6,5 (7) 6,17
CANT 5,0 (10) 5,0 (10) 5,5 (8) 5,5 (8) 5,5 (8) 5,33
TÖLT 5,5 (7) 5,0 (8) 5,0 (8) 5,5 (7) 5,0 (8) 5,17
09 030 Kersti Brismo Ploetz / Stormur
Storm-Svalur från Klingsboda Gård 5,03
TÖLT 4,5 (10) 4,0 (10) 4,0 (9) 5,0 (7) 5,0 (8) 4,50
TROT 5,0 (8) 5,0 (8) 5,0 (8) 5,5 (8) 5,0 (10) 5,00
WALK 5,5 (9) 5,0 (11) 5,0 (10) 5,5 (8) 5,5 (9) 5,33
CANT 6,5 (7) 5,5 (7) 5,5 (8) 6,0 (7) 5,5 (8) 5,67
TÖLT 5,0 (9) 4,5 (9) 4,5 (9) 5,0 (8) 4,5 (9) 4,67
10 006 Jennifer Thorsell / Stormur
Viðar från Husbyöhn 4,93
TÖLT 5,0 (7) 4,0 (10) 4,0 (9) 5,0 (7) 4,5 (9) 4,50
TROT 5,0 (8) 5,0 (8) 5,0 (8) 5,0 (9) 5,0 (10) 5,00
WALK 6,0 (7) 6,0 (8) 5,5 (8) 5,5 (8) 6,0 (8) 5,83
CANT 5,5 (9) 5,5 (7) 5,0 (10) 5,5 (8) 5,0 (10) 5,33
TÖLT 4,0 (11) 4,0 (10) 3,5 (11) 4,0 (11) 4,0 (11) 4,00
11 024 Sonja Strandberg / EIR
Garpur från Vika 4,77
TÖLT 4,5 (10) 4,5 (8) 4,0 (9) 4,5 (11) 4,0 (11) 4,33
TROT 4,5 (11) 4,0 (11) 4,5 (11) 4,5 (11) 5,5 (8) 4,50
WALK 5,5 (9) 5,5 (9) 5,5 (8) 5,0 (10) 5,5 (9) 5,50
CANT 5,0 (10) 5,0 (10) 5,0 (10) 5,0 (10) 5,0 (10) 5,00
TÖLT 4,5 (10) 4,0 (10) 4,5 (9) 4,5 (10) 4,5 (9) 4,50
Skapad 2 september 2012 09:59:03
IceTest 1.1.704 – FEIF – International Federation of Icelandic Horse Associations – www.feif.org
V2 Fyrgång – Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: B klass
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
A-final
01 046 Tuva Nilsmark [U] / Stormur
Spyrnir frá Grund II 5,63
UTTA 5,7 (2) 5,5 (2) 5,6 (1) 5,6 (1) 5,7 (2)
02 079 Annie Nordqvist /
Hnata fra Efri-Raudalaek 5,60
UTTA 5,9 (1) 5,5 (2) 5,5 (2) 5,5 (3) 5,8 (1)
03 018 Julia Carlfors [U] / Stormur
Halastjarna från Tjusta 5,50
UTTA 5,5 (3) 5,5 (2) 5,3 (3) 5,5 (3) 5,7 (2)
04 047 Josefine Allanius [U] / Stormur
Gramur från Västerboda 5,43
UTTA 5,4 (5) 5,5 (2) 5,2 (5) 5,6 (1) 5,4 (5)
04 048 Josefine Allanius [U] / Stormur
Fagur från Gäverstad 5,43
UTTA 5,5 (3) 5,6 (1) 5,3 (3) 5,0 (8) 5,5 (4)
Josefine Allanius [U] / Stormur has more than one horse in this final.
06 003 Louise Adrianzon [U] / Mökkur
Nattfari fra Hästabet 5,10
UTTA 4,8 (9) 5,0 (10) 5,1 (6) 5,2 (5) 5,2 (7)
06 039 Erika Blomqvist [U] / Stormur
Kjói från Havsnäs 5,10
UTTA 5,2 (6) 5,1 (7) 4,6 (10) 5,0 (8) 5,2 (7)
08 027 Annika Jensfelt Engström / Stormur
Nótt frá Valstrytu 5,07
UTTA 4,9 (7) 5,1 (7) 5,0 (7) 5,1 (6) 5,1 (11)
09 078 Catrin Nilsmark / Stormur
Höfdingi fra Grund 5,00
UTTA 4,7 (12) 5,1 (7) 4,9 (8) 5,0 (8) 5,4 (5)
10 060 Ann-Kristin Pettersson / Mökkur
Teitur från Målerud 4,93
UTTA 4,8 (9) 5,3 (6) 4,6 (10) 4,8 (12) 5,2 (7)
11 030 Kersti Brismo Ploetz / Stormur
Storm-Svalur från Klingsboda Gård 4,90
UTTA 4,8 (9) 4,7 (12) 4,9 (8) 5,0 (8) 5,2 (7)
12 006 Jennifer Thorsell / Stormur
Viðar från Husbyöhn 4,80
UTTA 4,7 (12) 5,0 (10) 4,2 (14) 5,1 (6) 4,7 (13)
13 024 Sonja Strandberg / EIR
Garpur från Vika 4,77
UTTA 4,9 (7) 4,5 (13) 4,6 (10) 4,8 (12) 4,9 (12)
14 072 Linn Lemmeke [U] / Stormur
Goði frá Einarsnesi 4,43
UTTA 4,3 (14) 4,5 (13) 4,3 (13) 4,8 (12) 4,5 (14)
F2 Femgång – A-final
Provisorisk resultatlista
Uttagning: B klass
01 037 Emelie Althén / Stormur
Snerpa frá Ögmundarstödum 5,36
TÖLT 5,5 (2) 5,5 (1) 5,0 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,50
TROT 4,5 (4) 4,5 (4) 5,0 (3) 5,0 (4) 4,5 (4) 4,67
WALK 5,5 (3) 5,0 (3) 5,0 (2) 5,0 (3) 5,5 (1) 5,17
CANT 5,0 (4) 5,5 (1) 5,0 (3) 5,5 (1) 5,5 (2) 5,33
PASS 6,0 (1) 6,0 (1) 6,5 (1) 5,0 (2) 5,0 (1) 5,67
02 040 Louisa Wesström / Stormur
Embla från Urberg 5,29
TÖLT 5,0 (4) 5,0 (3) 5,0 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,17
TROT 6,0 (1) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,5 (1) 4,5 (4) 5,33
WALK 5,5 (3) 5,0 (3) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,33
CANT 5,0 (4) 5,0 (4) 5,0 (3) 5,0 (3) 5,0 (3) 5,00
PASS 5,5 (2) 5,5 (2) 5,5 (2) 5,5 (1) 4,0 (3) 5,50
03 042 Rosanna Öblom / Stormur
Somi fra Bjarnarhöfn 5,09
TÖLT 6,0 (1) 5,0 (3) 4,5 (4) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,33
TROT 4,5 (4) 5,0 (2) 5,0 (3) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,17
WALK 5,5 (3) 5,0 (3) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,33
CANT 5,0 (4) 5,0 (4) 4,5 (6) 5,5 (1) 4,5 (5) 4,83
PASS 5,0 (3) 4,5 (3) 5,0 (3) 4,5 (3) 5,0 (1) 4,83
04 036 Angelica Andersson / Stormur
Nattfreyja från Wisseltofta 4,83
TÖLT 5,5 (2) 5,5 (1) 5,0 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,50
TROT 5,5 (2) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,0 (2) 5,50
WALK 4,5 (6) 4,5 (6) 4,5 (6) 4,5 (6) 4,5 (6) 4,50
CANT 5,5 (1) 5,0 (4) 5,5 (1) 5,0 (3) 4,5 (5) 5,17
PASS 4,0 (4) 3,5 (4) 4,5 (4) 4,0 (4) 3,5 (4) 3,83
05 077 Lovisa Sohl [U] / Stormur
Listi frá Stykkishólmi 4,09
TÖLT 5,0 (4) 4,5 (5) 4,5 (4) 5,0 (5) 5,0 (5) 4,83
TROT 4,5 (4) 4,5 (4) 4,5 (6) 4,5 (6) 4,5 (4) 4,50
WALK 6,0 (1) 5,5 (1) 5,0 (2) 5,0 (3) 5,5 (1) 5,33
CANT 5,5 (1) 5,5 (1) 5,0 (3) 4,5 (6) 5,0 (3) 5,17
PASS 1,5 (6) 2,0 (5) 2,0 (5) 2,5 (5) 2,0 (5) 2,00
06 071 Kicki Hedgren / Stormur
Logi frá Reykhólum 3,69
TÖLT 5,0 (4) 4,5 (5) 4,0 (6) 4,5 (6) 4,5 (6) 4,50
TROT 5,0 (3) 4,5 (4) 5,0 (3) 5,0 (4) 5,0 (2) 5,00
WALK 6,0 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,0 (3) 5,0 (5) 5,33
CANT 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,0 (3) 6,0 (1) 5,50
PASS 2,0 (5) 0,0 (6) 0,0 (6) 0,5 (6) 1,0 (6) 0,50
Skapad 2 september 2012 14:27:53
IceTest 1.1.704 – FEIF – International Federation of Icelandic Horse Associations – www.feif.org
F2 Femgång – B-Final
Provisorisk resultatlista
Uttagning: B klass
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
06 077 Lovisa Sohl [U] / Stormur
Listi frá Stykkishólmi 4,38
TÖLT 5,0 (6) 5,5 (6) 5,0 (6) 5,5 (6) 5,0 (6) 5,17
TROT 4,5 (8) 5,0 (7) 4,5 (7) 4,5 (8) 4,5 (7) 4,50
WALK 5,5 (7) 5,0 (7) 5,0 (7) 5,0 (7) 5,5 (7) 5,17
CANT 5,5 (6) 5,0 (6) 5,0 (6) 5,0 (6) 5,0 (6) 5,00
PASS 4,0 (6) 3,5 (7) 0,5 (10) 3,0 (6) 2,0 (9) 2,83
07 062 Elin Ahnfelt [U] / Stormur
Gandur från Skarpäng 4,31
TÖLT 4,5 (8) 5,0 (7) 4,0 (9) 5,0 (7) 4,5 (9) 4,67
TROT 5,0 (6) 5,5 (6) 5,0 (6) 5,0 (6) 5,0 (6) 5,00
WALK 6,0 (6) 5,5 (6) 5,5 (6) 5,5 (6) 6,0 (6) 5,67
CANT 5,5 (6) 4,5 (8) 4,0 (8) 4,5 (7) 4,5 (7) 4,50
PASS 2,5 (8) 1,5 (9) 3,5 (7) 3,0 (6) 3,0 (8) 2,83
08 034 Eva Forsell / Nattfari
Raesir från Smärslid 4,29
TÖLT 4,5 (8) 4,5 (8) 4,5 (8) 4,5 (9) 4,5 (9) 4,50
TROT 5,0 (6) 4,5 (10) 4,0 (9) 3,5 (10) 4,5 (7) 4,33
WALK 5,0 (8) 4,5 (9) 4,5 (8) 4,5 (8) 5,5 (7) 4,67
CANT 4,0 (10) 4,0 (9) 4,0 (8) 3,5 (10) 4,0 (10) 4,00
PASS 4,0 (6) 4,5 (6) 4,0 (6) 2,0 (8) 4,0 (6) 4,00
09 073 Anna Pers / Stormur
Hlynur frá Ríp 3,88
TÖLT 5,0 (6) 4,5 (8) 5,0 (6) 5,0 (7) 5,0 (6) 5,00
TROT 4,5 (8) 5,0 (7) 4,5 (7) 4,5 (8) 4,5 (7) 4,50
WALK 4,5 (10) 5,0 (7) 4,0 (10) 4,5 (8) 5,0 (9) 4,67
CANT 5,0 (8) 5,0 (6) 4,5 (7) 4,5 (7) 4,5 (7) 4,67
PASS 1,5 (9) 2,0 (8) 1,5 (9) 0,0 (10) 2,0 (9) 1,67
10 028 Anneli Wiss / Stormur
Frodi från Sundsberg 3,64
TÖLT 4,0 (10) 4,5 (8) 4,0 (9) 4,5 (9) 5,0 (6) 4,33
TROT 4,0 (10) 5,0 (7) 4,0 (9) 5,0 (6) 4,0 (10) 4,33
WALK 5,0 (8) 4,5 (9) 4,5 (8) 4,5 (8) 4,5 (10) 4,50
CANT 4,5 (9) 4,0 (9) 4,0 (8) 4,5 (7) 4,5 (7) 4,33
PASS 1,0 (10) 1,5 (9) 2,0 (8) 2,0 (8) 3,5 (7) 1,83
F2 Femgång – Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: B klass
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
A-final
01 040 Louisa Wesström / Stormur
Embla från Urberg 5,40
UTTA 5,6 (1) 5,3 (2) 5,3 (1) 5,5 (1) 5,4 (1)
02 037 Emelie Althén / Stormur
Snerpa frá Ögmundarstödum 5,00
UTTA 4,9 (3) 5,4 (1) 4,6 (2) 5,2 (2) 4,9 (2)
03 036 Angelica Andersson / Stormur
Nattfreyja från Wisseltofta 4,50
UTTA 5,1 (2) 4,6 (3) 4,1 (3) 4,5 (3) 4,4 (3)
04 042 Rosanna Öblom / Stormur
Somi fra Bjarnarhöfn 4,13
UTTA 4,7 (4) 4,4 (4) 4,1 (3) 3,9 (7) 3,9 (6)
05 071 Kicki Hedgren / Stormur
Logi frá Reykhólum 4,03
UTTA 4,3 (5) 3,7 (6) 4,0 (5) 4,1 (5) 4,0 (4)
06 034 Eva Forsell / Nattfari
Raesir från Smärslid 4,00
UTTA 3,9 (7) 4,1 (5) 3,6 (6) 4,3 (4) 4,0 (4)
07 009 Vendela Jakobsson [U] / Idunn
Freyja från Mårslycke 3,60
UTTA 3,7 (8) 3,5 (8) 3,4 (8) 4,0 (6) 3,6 (8)
07 073 Anna Pers / Stormur
Hlynur frá Ríp 3,60
UTTA 4,0 (6) 3,4 (9) 3,1 (10) 3,5 (8) 3,9 (6)
07 077 Lovisa Sohl [U] / Stormur
Listi frá Stykkishólmi 3,60
UTTA 3,7 (8) 3,7 (6) 3,5 (7) 3,5 (8) 3,6 (8)
10 028 Anneli Wiss / Stormur
Frodi från Sundsberg 3,27
UTTA 3,5 (10) 3,1 (10) 3,4 (8) 3,1 (10) 3,3 (10)
11 062 Elin Ahnfelt [U] / Stormur
Gandur från Skarpäng 2,87
UTTA 2,9 (11) 2,7 (11) 2,5 (11) 3,0 (11) 3,0 (11)
12 025 Nathalie Egarp [U] / Stormur
Kolfaxi från Berget 2,40
UTTA 2,9 (11) 2,1 (12) 2,1 (12) 2,4 (12) 2,7 (12)
V5U Fyrgång Ungdom – A-final
Provisorisk resultatlista
Uttagning: Extra
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 007 Caroline Odebring [U] / Stormur
Arndís fra Leirulæk 5,50
TÖLT 5,0 (3) 5,0 (2) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,0 (3) 5,00
TROT 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,50
WALK 5,5 (2) 5,5 (2) 5,5 (2) 5,5 (1) 6,0 (1) 5,50
CANT 6,5 (1) 6,0 (1) 6,0 (1) 6,0 (1) 5,5 (1) 6,00
02 031 Denise Gartz [U] / Stormur
Dis från Hallerby 5,29
TÖLT 5,5 (1) 5,0 (2) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,5 (2) 5,33
TROT 5,0 (2) 5,0 (2) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,0 (2) 5,00
WALK 5,5 (2) 5,5 (2) 5,0 (4) 5,0 (3) 6,0 (1) 5,33
CANT 6,0 (2) 5,5 (2) 5,5 (2) 5,5 (2) 5,5 (1) 5,50
03 012 Eleonor Haking [U] / Stormur
Faramír från Husbyöhn 5,08
TÖLT 4,5 (5) 4,0 (5) 4,5 (4) 5,0 (3) 4,5 (5) 4,50
TROT 5,0 (2) 5,0 (2) 5,0 (2) 5,0 (3) 5,0 (2) 5,00
WALK 5,0 (4) 6,0 (1) 6,0 (1) 5,5 (1) 6,0 (1) 5,83
CANT 5,0 (3) 5,0 (3) 4,5 (4) 5,0 (4) 5,0 (4) 5,00
04 065 Siri Düring [U] / Stormur
Pandora från Nötbacken 4,96
TÖLT 5,0 (3) 4,5 (4) 4,0 (5) 4,5 (5) 5,0 (3) 4,67
TROT 4,5 (4) 4,5 (5) 3,0 (5) 4,5 (5) 4,5 (5) 4,50
WALK 6,0 (1) 5,5 (2) 5,5 (2) 5,0 (3) 5,5 (4) 5,50
CANT 5,0 (3) 4,0 (4) 5,0 (3) 5,5 (2) 5,5 (1) 5,17
05 063 Emmy Ahnfelt [U] / Stormur
Bliki från Skarpäng 3,88
TÖLT 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,0 (3) 6,0 (1) 5,50
TROT 4,0 (5) 5,0 (2) 5,0 (2) 5,0 (3) 5,0 (2) 5,00
WALK 5,0 (4) 5,0 (5) 5,0 (4) 4,5 (5) 5,0 (5) 5,00
CANT 0,0 (5) 0,0 (5) 0,0 (5) 0,0 (5) 0,0 (5) 0,00
V5U Fyrgång Ungdom – B-Final
Provisorisk resultatlista
Uttagning: Extra
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
06 051 Caroline Westberg [U] / Stormur
Askja från Kvarnberga 5,29
TÖLT 5,0 (6) 5,0 (6) 5,5 (6) 5,5 (6) 4,5 (7) 5,17
TROT 5,5 (6) 6,0 (6) 6,0 (6) 6,0 (6) 5,5 (6) 5,83
WALK 6,0 (6) 5,0 (9) 4,5 (10) 5,5 (6) 6,0 (7) 5,50
CANT 4,5 (9) 3,0 (10) 5,0 (6) 5,5 (6) 4,5 (10) 4,67
07 056 Rebecca Wolf [U] / Gladur
Gjalp fra Sleitustödum 5,09
TÖLT 5,0 (6) 5,0 (6) 4,5 (9) 4,5 (9) 4,0 (10) 4,67
TROT 5,0 (7) 5,0 (7) 5,0 (7) 5,0 (7) 5,0 (7) 5,00
WALK 6,0 (6) 5,5 (6) 5,5 (6) 5,5 (6) 6,5 (6) 5,67
CANT 5,0 (7) 5,0 (6) 5,0 (6) 5,0 (7) 5,0 (7) 5,00
08 064 Amanda Lundell [U] / Stormur
Njörvar fra Vestra Fiflholti 5,00
TÖLT 4,5 (8) 5,0 (6) 5,0 (7) 5,5 (6) 4,5 (7) 4,83
TROT 4,5 (8) 5,0 (7) 5,0 (7) 5,0 (7) 5,0 (7) 5,00
WALK 5,0 (9) 5,5 (6) 5,0 (7) 5,0 (8) 5,0 (9) 5,00
CANT 5,5 (6) 4,0 (9) 5,0 (6) 5,0 (7) 5,5 (6) 5,17
09 021 Sophie Henriksson [U] / Stormur
Andvari från Övernuttö 4,67
TÖLT 4,5 (8) 4,5 (9) 4,5 (9) 5,0 (8) 4,5 (7) 4,50
TROT 4,0 (9) 4,5 (10) 4,0 (10) 4,0 (9) 4,5 (9) 4,17
WALK 5,5 (8) 5,5 (6) 5,0 (7) 4,5 (10) 5,5 (8) 5,33
CANT 5,0 (7) 4,5 (8) 4,0 (10) 4,5 (10) 5,0 (7) 4,67
10 017 Amanda Tillman Tollezon [U] / Vallfari
Grafik fra Holavatni 4,54
TÖLT 3,0 (10) 3,0 (10) 5,0 (7) 3,5 (10) 5,0 (6) 3,83
TROT 4,0 (9) 5,0 (7) 4,5 (9) 3,5 (10) 4,5 (9) 4,33
WALK 5,0 (9) 5,0 (9) 5,0 (7) 5,0 (8) 4,0 (10) 5,00
CANT 4,5 (9) 5,0 (6) 5,0 (6) 5,0 (7) 5,0 (7) 5,00
V5U Fyrgång Ungdom – Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: Extra
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
A-final
01 031 Denise Gartz [U] / Stormur
Dis från Hallerby 5,33
UTTA 5,3 (1) 5,3 (1) 5,0 (2) 5,4 (1) 5,5 (1)
02 012 Eleonor Haking [U] / Stormur
Faramír från Husbyöhn 5,13
UTTA 5,0 (2) 5,3 (1) 5,1 (1) 5,3 (3) 5,0 (6)
03 063 Emmy Ahnfelt [U] / Stormur
Bliki från Skarpäng 5,03
UTTA 4,8 (7) 5,3 (1) 5,0 (2) 5,0 (4) 5,1 (2)
04 065 Siri Düring [U] / Stormur
Pandora från Nötbacken 5,00
UTTA 4,9 (5) 5,0 (4) 4,5 (9) 5,4 (1) 5,1 (2)
05 007 Caroline Odebring [U] / Stormur
Arndís fra Leirulæk 4,97
UTTA 5,0 (2) 5,0 (4) 5,0 (2) 4,9 (6) 4,9 (8)
06 017 Amanda Tillman Tollezon [U] / Vallfari
Grafik fra Holavatni 4,90
UTTA 4,9 (5) 4,8 (7) 4,9 (5) 4,9 (6) 5,1 (2)
07 056 Rebecca Wolf [U] / Gladur
Gjalp fra Sleitustödum 4,80
UTTA 4,8 (7) 4,8 (7) 4,8 (6) 4,8 (9) 4,8 (9)
08 064 Amanda Lundell [U] / Stormur
Njörvar fra Vestra Fiflholti 4,77
UTTA 4,6 (10) 4,9 (6) 4,6 (7) 5,0 (4) 4,8 (9)
09 021 Sophie Henriksson [U] / Stormur
Andvari från Övernuttö 4,70
UTTA 4,8 (7) 4,4 (10) 4,4 (10) 4,9 (6) 5,0 (6)
10 070 Lisa Lantz Cronqvist [U] / Gladur
Kveikur från Svanberga 4,57
UTTA 5,0 (2) 4,8 (7) 4,4 (10) 4,3 (13) 4,5 (12)
11 053 Rebecka Falk Jensen [U] / Stormur
Ausa från Margaretehof 4,47
UTTA 4,5 (11) 4,4 (10) 4,3 (12) 4,8 (9) 4,5 (12)
12 049 Matilda Husbom [U] / Mökkur
Ótur fra lille Nörregård 4,40
UTTA 4,1 (14) 4,3 (12) 4,6 (7) 4,4 (12) 4,5 (12)
12 051 Caroline Westberg [U] / Stormur
Askja från Kvarnberga 4,40
UTTA 4,3 (13) 4,0 (13) 4,3 (12) 4,6 (11) 5,1 (2)
14 044 Michaela Bång [U] / MöRs
Amor från Snäcksjön 4,13
UTTA 4,5 (11) 3,9 (14) 3,6 (14) 4,0 (14) 4,6 (11)
V5 Fyrgång – A-final
Provisorisk resultatlista
Uttagning: Extra
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 069 Madelene Brost / Stormur
Freyja från Janbell 5,17
TÖLT 4,5 (4) 4,0 (7) 4,0 (7) 4,5 (5) 5,0 (1) 4,33
TROT 5,5 (1) 5,0 (2) 5,5 (2) 5,0 (2) 4,5 (5) 5,17
WALK 6,0 (1) 5,5 (1) 6,0 (1) 5,0 (3) 5,5 (1) 5,67
CANT 6,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (2) 5,5 (1) 5,5 (2) 5,50
02 013 Anja Nilsson / Blidfari
Prins från Elggreten 5,13
TÖLT 4,5 (4) 4,5 (4) 4,5 (3) 4,5 (5) 4,5 (3) 4,50
TROT 5,0 (4) 5,0 (2) 5,5 (2) 5,0 (2) 5,0 (2) 5,00
WALK 5,5 (2) 5,0 (5) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,0 (4) 5,17
CANT 6,5 (1) 5,0 (3) 6,0 (1) 5,5 (1) 6,0 (1) 5,83
02 016 Maria Bolin / Stormur
Faxi från Gelebo Gård 5,13
TÖLT 5,0 (2) 4,5 (4) 4,5 (3) 5,0 (2) 4,5 (3) 4,67
TROT 5,5 (1) 5,5 (1) 6,0 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,50
WALK 5,0 (4) 5,5 (1) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,33
CANT 5,0 (4) 5,0 (3) 5,0 (3) 5,5 (1) 5,0 (4) 5,00
04 019 Göran Carlfors / Stormur
Oúi från Allemansängen 5,12
TÖLT 4,5 (4) 5,0 (2) 4,5 (3) 5,5 (1) 5,0 (1) 4,83
TROT 5,5 (1) 5,0 (2) 5,0 (4) 5,0 (2) 5,0 (2) 5,00
WALK 5,5 (2) 5,5 (1) 5,0 (2) 5,0 (3) 5,5 (1) 5,33
CANT 5,5 (3) 5,5 (1) 5,0 (3) 5,0 (4) 5,5 (2) 5,33
05 076 Jenny Jensen / Stormur
Vissa från Hallagården 4,96
TÖLT 5,0 (2) 5,5 (1) 5,0 (1) 5,0 (2) 4,5 (3) 5,00
TROT 5,0 (4) 5,0 (2) 5,0 (4) 4,5 (5) 5,0 (2) 5,00
WALK 5,0 (4) 5,0 (5) 4,5 (5) 4,5 (6) 5,0 (4) 4,83
CANT 5,0 (4) 5,0 (3) 5,0 (3) 4,0 (6) 5,0 (4) 5,00
06 026 Christina Wikberger / Idunn
List från Lundby 3,50
TÖLT 4,0 (7) 4,5 (4) 4,5 (3) 4,0 (7) 4,5 (3) 4,33
TROT 5,0 (4) 4,5 (6) 5,0 (4) 4,5 (5) 4,5 (5) 4,67
WALK 5,0 (4) 5,5 (1) 4,5 (5) 5,0 (3) 5,0 (4) 5,00
CANT 0,0 (7) 0,0 (7) 0,0 (7) 0,0 (7) 0,0 (7) 0,00
07 033 Kristina Ericsson / Stormur
Kraftur fra Hvoli 3,42
TÖLT 5,5 (1) 5,0 (2) 5,0 (1) 5,0 (2) 4,0 (7) 5,00
TROT 0,0 (7) 0,0 (7) 0,0 (7) 0,0 (7) 0,0 (7) 0,00
WALK 5,0 (4) 4,5 (7) 4,0 (7) 4,0 (7) 3,5 (7) 4,17
CANT 5,0 (4) 4,5 (6) 4,5 (6) 4,5 (5) 4,5 (6) 4,50
V5 Fyrgång – B-Final
Provisorisk resultatlista
Uttagning: Extra
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
07 013 Anja Nilsson / Blidfari
Prins från Elggreten 5,04
TÖLT 5,0 (8) 4,5 (9) 4,5 (9) 4,5 (10) 4,5 (9) 4,50
TROT 5,5 (7) 5,0 (8) 5,5 (7) 5,0 (7) 5,5 (7) 5,33
WALK 5,0 (8) 5,0 (8) 5,0 (8) 5,5 (7) 5,5 (8) 5,17
CANT 4,5 (10) 4,5 (10) 5,5 (7) 5,5 (7) 6,0 (7) 5,17
07 035 Linn Haking / Stormur
Ylur från Husbyöhn 5,04
TÖLT 4,5 (9) 4,5 (9) 5,0 (7) 5,0 (8) 4,5 (9) 4,67
TROT 5,0 (9) 5,0 (8) 4,5 (9) 5,0 (7) 4,5 (9) 4,83
WALK 5,5 (7) 5,5 (7) 5,5 (7) 5,5 (7) 6,0 (7) 5,50
CANT 5,5 (7) 5,0 (8) 5,0 (8) 5,5 (7) 5,0 (8) 5,17
09 014 Karin Edström / Stormur
Kiljan från Tjusta 5,00
TÖLT 5,5 (7) 5,0 (7) 5,0 (7) 5,5 (7) 5,0 (8) 5,17
TROT 5,5 (7) 5,5 (7) 5,0 (8) 5,0 (7) 5,5 (7) 5,33
WALK 4,5 (10) 5,0 (8) 4,5 (9) 4,5 (10) 4,5 (10) 4,50
CANT 5,0 (8) 5,5 (7) 5,0 (8) 5,0 (9) 5,0 (8) 5,00
10 020 Ingrid Björkman / Stormur
Tyra från Östergårds 4,79
TÖLT 4,5 (9) 5,0 (7) 4,5 (9) 5,0 (8) 5,5 (7) 4,83
TROT 4,5 (10) 4,0 (10) 4,5 (9) 4,5 (10) 3,5 (10) 4,33
WALK 5,0 (8) 5,0 (8) 4,5 (9) 5,0 (9) 5,0 (9) 5,00
CANT 5,0 (8) 5,0 (8) 5,0 (8) 5,0 (9) 5,0 (8) 5,00
V5 Fyrgång – Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: Extra
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
A-final
01 069 Madelene Brost / Stormur
Freyja från Janbell 5,33
UTTA 5,4 (1) 5,3 (3) 5,3 (1) 5,1 (3) 5,4 (1)
02 033 Kristina Ericsson / Stormur
Kraftur fra Hvoli 5,17
UTTA 5,1 (2) 5,4 (1) 5,1 (4) 5,3 (2) 5,0 (3)
03 016 Maria Bolin / Stormur
Faxi från Gelebo Gård 5,13
UTTA 4,8 (7) 5,1 (4) 5,3 (1) 5,4 (1) 5,0 (3)
04 019 Göran Carlfors / Stormur
Oúi från Allemansängen 5,07
UTTA 5,1 (2) 5,1 (4) 4,8 (8) 5,1 (3) 5,0 (3)
05 026 Christina Wikberger / Idunn
List från Lundby 5,00
UTTA 5,0 (4) 5,4 (1) 4,3 (14) 5,1 (3) 4,9 (8)
05 076 Jenny Jensen / Stormur
Vissa från Hallagården 5,00
UTTA 5,0 (4) 5,0 (6) 4,9 (7) 5,0 (6) 5,0 (3)
B-Final
07 013 Anja Nilsson / Blidfari
Prins från Elggreten 4,97
UTTA 4,5 (11) 4,6 (11) 5,3 (1) 5,0 (6) 5,3 (2)
08 020 Ingrid Björkman / Stormur
Tyra från Östergårds 4,90
UTTA 4,6 (9) 4,9 (7) 5,1 (4) 4,8 (11) 5,0 (3)
09 035 Linn Haking / Stormur
Ylur från Husbyöhn 4,83
UTTA 5,0 (4) 4,9 (7) 4,8 (8) 4,6 (13) 4,8 (9)
10 014 Karin Edström / Stormur
Kiljan från Tjusta 4,80
UTTA 4,8 (7) 4,8 (9) 4,8 (8) 4,8 (11) 4,8 (9)
11 004 Gunilla Adrianzon / Mökkur
Raudur från Svartberget 4,70
UTTA 4,5 (11) 4,8 (9) 5,0 (6) 4,3 (16) 4,8 (9)
12 038 Ulrika Palmkron / Blidfari
Austri från Stenstuge 4,57
UTTA 4,4 (14) 4,6 (11) 4,6 (11) 4,5 (14) 4,6 (12)
13 015 Gunilla Hällmér / Stormur
Svipa från Åbergstorp 4,50
UTTA 4,5 (11) 4,4 (14) 4,4 (12) 4,9 (8) 4,6 (12)
14 002 Anna Ohlsson / Stormur
Tritla Från Frösunda 4,47
UTTA 4,6 (9) 4,1 (18) 4,3 (14) 4,9 (8) 4,5 (14)
14 022 Anita Hallén / Stormur
Rindill från Mulsta 4,47
UTTA 4,4 (14) 4,5 (13) 4,0 (17) 4,9 (8) 4,5 (14)
16 054 Barbro Wallin / Stormur
Hákon från Stora Ljunga 4,40
UTTA 4,3 (16) 4,3 (16) 4,4 (12) 4,5 (14) 4,5 (14)
17 075 Magdalena Moranska / Stormur
Sprettur från Erlandstorp 4,03
UTTA 4,0 (17) 3,4 (21) 4,1 (16) 4,0 (18) 4,3 (17)
18 045 Ulla Sköldstam / Stormur
Gymir från Sanda 3,93
UTTA 4,0 (17) 3,6 (20) 3,9 (18) 4,1 (17) 3,9 (18)
19 055 Jenny Wolf / Gladur
Ari från Kullen 3,90
UTTA 3,9 (19) 4,3 (16) 3,9 (18) 3,8 (19) 3,9 (18)
20 043 Annica Jorvén / Stormur
Isak från JanPers 3,83
UTTA 3,9 (19) 4,4 (14) 3,8 (20) 3,8 (19) 3,5 (21)
21 074 Veronica Hässelborg / Stormur
Sveipur från Sundvik 3,67
UTTA 3,9 (19) 4,1 (18) 3,5 (21) 3,2 (21) 3,6 (20)
T3 Tölt – A-final
Provisorisk resultatlista
Uttagning: B klass
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 047 Josefine Allanius [U] / Stormur
Gramur från Västerboda 5,72
LÅNG 6,5 (1) 5,0 (3) 5,0 (2) 6,0 (1) 6,5 (1) 5,83
STEG 5,0 (4) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (2) 5,50
ÖKAD 6,0 (1) 6,0 (1) 5,5 (1) 6,0 (1) 5,5 (1) 5,83
02 040 Louisa Wesström / Stormur
Embla från Urberg 5,39
LÅNG 5,5 (2) 5,5 (1) 5,0 (2) 5,5 (3) 5,0 (5) 5,33
STEG 5,5 (1) 5,0 (3) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,5 (2) 5,33
ÖKAD 5,5 (3) 5,5 (2) 5,0 (2) 5,5 (2) 5,5 (1) 5,50
03 018 Julia Carlfors [U] / Stormur
Halastjarna från Tjusta 5,33
LÅNG 5,5 (2) 5,5 (1) 5,5 (1) 6,0 (1) 6,0 (2) 5,67
STEG 5,5 (1) 5,0 (3) 4,0 (5) 5,0 (3) 5,0 (5) 5,00
ÖKAD 5,5 (3) 5,5 (2) 5,0 (2) 5,0 (3) 5,5 (1) 5,33
04 060 Ann-Kristin Pettersson / Mökkur
Teitur från Målerud 5,28
LÅNG 5,5 (2) 5,0 (3) 5,0 (2) 5,0 (5) 5,5 (3) 5,17
STEG 5,5 (1) 5,5 (1) 5,0 (2) 5,0 (3) 5,5 (2) 5,33
ÖKAD 6,0 (1) 5,5 (2) 5,0 (2) 5,0 (3) 5,5 (1) 5,33
05 079 Annie Nordqvist /
Hnata fra Efri-Raudalaek 4,72
LÅNG 5,0 (5) 5,0 (3) 4,5 (5) 5,5 (3) 5,5 (3) 5,17
STEG 5,0 (4) 5,0 (3) 5,0 (2) 5,0 (3) 6,0 (1) 5,00
ÖKAD 4,0 (6) 4,0 (6) 4,0 (5) 3,5 (6) 4,0 (6) 4,00
06 072 Linn Lemmeke [U] / Stormur
Goði frá Einarsnesi 4,50
LÅNG 5,0 (5) 4,5 (6) 4,5 (5) 5,0 (5) 4,5 (6) 4,67
STEG 4,5 (6) 5,0 (3) 4,0 (5) 4,0 (6) 4,5 (6) 4,33
ÖKAD 4,5 (5) 4,5 (5) 4,0 (5) 4,5 (5) 4,5 (5) 4,50
T3 Tölt – B-Final
Provisorisk resultatlista
Uttagning: B klass
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
06 072 Linn Lemmeke [U] / Stormur
Goði frá Einarsnesi 4,56
LÅNG 5,0 (7) 5,0 (6) 4,5 (7) 5,0 (8) 5,0 (7) 5,00
STEG 4,5 (7) 4,5 (6) 3,5 (8) 3,5 (8) 4,5 (6) 4,17
ÖKAD 4,5 (6) 4,5 (6) 4,5 (6) 4,0 (9) 4,5 (6) 4,50
07 050 Inga-Lill Westberg / Stormur
Solfari från Höög 4,44
LÅNG 5,5 (6) 4,5 (8) 5,0 (6) 5,5 (6) 5,5 (6) 5,33
STEG 5,0 (6) 3,0 (9) 4,0 (6) 4,0 (7) 4,0 (8) 4,00
ÖKAD 4,0 (8) 4,0 (7) 4,0 (8) 5,0 (6) 4,0 (8) 4,00
08 024 Sonja Strandberg / EIR
Garpur från Vika 4,33
LÅNG 4,5 (9) 4,0 (9) 3,5 (9) 5,0 (8) 4,5 (9) 4,33
STEG 4,0 (8) 4,5 (6) 4,0 (6) 3,5 (8) 4,5 (6) 4,17
ÖKAD 4,5 (6) 4,0 (7) 4,5 (6) 4,5 (7) 4,5 (6) 4,50
09 007 Caroline Odebring [U] / Stormur
Arndís fra Leirulæk 4,28
LÅNG 5,0 (7) 5,0 (6) 4,0 (8) 5,5 (6) 5,0 (7) 5,00
STEG 4,0 (8) 3,5 (8) 3,5 (8) 4,5 (6) 4,0 (8) 3,83
ÖKAD 4,0 (8) 4,0 (7) 4,0 (8) 4,5 (7) 3,5 (9) 4,00
T3 Tölt – Uttagning
Listor Slutresultat
Uttagning: B klass
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
A-final
01 047 Josefine Allanius [U] / Stormur
Gramur från Västerboda 5,83
UTTA 6,2 (1) 6,0 (1) 5,3 (2) 6,2 (1) 5,3 (4)
02 040 Louisa Wesström / Stormur
Embla från Urberg 5,70
UTTA 5,8 (2) 5,8 (2) 5,0 (4) 5,8 (2) 5,5 (2)
03 079 Annie Nordqvist /
Hnata fra Efri-Raudalaek 5,67
UTTA 5,8 (2) 5,5 (4) 5,5 (1) 5,7 (3) 6,0 (1)
04 018 Julia Carlfors [U] / Stormur
Halastjarna från Tjusta 5,57
UTTA 5,5 (4) 5,7 (3) 5,3 (2) 5,7 (3) 5,5 (2)
05 060 Ann-Kristin Pettersson / Mökkur
Teitur från Målerud 5,17
UTTA 5,3 (5) 5,2 (5) 5,0 (4) 5,5 (5) 4,8 (6)
06 003 Louise Adrianzon [U] / Mökkur
Nattfari fra Hästabet 5,07
UTTA 5,3 (5) 5,0 (6) 4,7 (6) 5,0 (6) 5,2 (5)
07 050 Inga-Lill Westberg / Stormur
Solfari från Höög 4,60
UTTA 5,0 (7) 4,8 (7) 4,3 (7) 4,5 (8) 4,5 (7)
08 072 Linn Lemmeke [U] / Stormur
Goði frá Einarsnesi 4,40
UTTA 4,5 (8) 4,8 (7) 3,8 (9) 4,5 (8) 4,2 (9)
09 024 Sonja Strandberg / EIR
Garpur från Vika 4,13
UTTA 4,2 (9) 4,0 (10) 4,0 (8) 4,7 (7) 4,2 (9)
10 007 Caroline Odebring [U] / Stormur
Arndís fra Leirulæk 3,80
UTTA 3,3 (10) 4,3 (9) 3,2 (10) 3,8 (10) 4,3 (8)
11 076 Jenny Jensen / Stormur
Vissa från Hallagården 3,17
UTTA 3,2 (11) 3,3 (11) 2,2 (11) 3,0 (11) 3,5 (11)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
(Visited 342 times, 1 visits today)