Resultat från Gyða Regionala

Jamila Berg/Medusa Emelie Eriksson/Svertla hade stora framgångar i helgen
Emelie och Svertla frá Prestsbae

I helgen gick Gyða´s Regionala Höst i Gästrikland. Resulten finns här nedan och tävlingarnas Feather-prize, domarnas pris för harmonisk och god ridning gick till Jamila Berg (senior) och Emelie Eriksson (ungdom).

Gydas Regionala Höst – 25-26 aug 2012

T7 Tölt – B-Final
Listor Slutresultat
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
06 025 Tony Bergsman / Gyda
Tyr från Oviksfjällen 4,92
LÅNG 5,0 (6) 4,0 (8) 5,0 (7) 5,0 (6) 4,5 (6) 4,83
ANY 5,0 (6) 4,5 (8) 5,0 (6) 5,0 (6) 5,0 (6) 5,00
07 046 Kerstin Lennander / Gyda
Skolli från Gröna Gången 4,59
LÅNG 4,5 (7) 4,0 (8) 5,0 (7) 4,5 (7) 4,5 (6) 4,50
ANY 4,5 (8) 5,0 (6) 4,5 (8) 4,5 (7) 5,0 (6) 4,67
08 058 Linda Bendiksson / Gyda
Vaena från Boänge 4,42
LÅNG 4,0 (9) 4,5 (6) 5,5 (6) 4,5 (7) 4,5 (6) 4,50
ANY 5,0 (6) 3,5 (9) 5,0 (6) 3,5 (9) 4,5 (8) 4,33
09 042 Stig Flink / Oda Raudka
Mokka från Dragbo 4,25
LÅNG 4,5 (7) 4,5 (6) 4,5 (9) 4,0 (9) 4,0 (9) 4,33
ANY 4,0 (9) 5,0 (6) 4,0 (9) 4,5 (7) 4,0 (9) 4,17
— 026 Lotta Olsson / Gyda
Tritill från Toftinge Struken
— 032 Emma Östlund / Idunn
Heidrós från Råmuren Struken
Domare:
A: Julia Eriksson; B: Sebastian Nordlander; C: Anna Åhsberg; D: Maria Berg; E: Kicki Flank;
T7U Tölt – A-final
Listor Slutresultat
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 051 Karin Claesson [u] / Járnhestur
Muggur frá Leirulaek 5,25
LÅNG 5,5 (1) 5,0 (2) 5,0 (2) 5,0 (1) 4,5 (3) 5,00
ANY 6,0 (1) 5,5 (2) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,50
02 003 Marilinn Lauridsen Andersson [u] / Gyda
Ljúfa från Agersta 5,00
LÅNG 4,5 (3) 4,5 (4) 5,5 (1) 4,5 (3) 4,5 (3) 4,50
ANY 5,5 (2) 6,0 (1) 5,5 (1) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,50
02 010 Anna Tjernström [u] / Gyda
Saeli fra Bakkaoti 5,00
LÅNG 5,0 (2) 5,5 (1) 4,5 (3) 5,0 (1) 5,0 (1) 5,00
ANY 5,5 (2) 5,0 (3) 4,5 (4) 5,0 (2) 5,0 (3) 5,00
04 036 Moa Möller-Norberg [u] / Gyda
Tindur från Mosegården 4,75
LÅNG 4,5 (3) 5,0 (2) 4,5 (3) 4,5 (3) 5,0 (1) 4,67
ANY 4,5 (4) 5,0 (3) 5,0 (3) 4,5 (4) 5,0 (3) 4,83
05 005 Tilda Jonsson [u] / Gyda
Orka från Säläng 4,00
LÅNG 4,0 (5) 4,0 (5) 4,0 (5) 4,0 (5) 3,5 (5) 4,00
ANY 4,0 (5) 4,0 (5) 4,0 (5) 4,0 (5) 4,0 (5) 4,00
Domare:
A: Julia Eriksson; B: Sebastian Nordlander; C: Anna Åhsberg; D: Maria Berg; E: Kicki Flank;
T7 Tölt – A-final
Listor Slutresultat
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 054 Johanna Bastman / Járnhestur
Aradis från Forsen 5,34
LÅNG 5,0 (3) 5,5 (2) 5,0 (3) 5,5 (1) 5,0 (2) 5,17
ANY 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,0 (2) 5,50
02 040 Jessica Lundman / Gyda
Terna från Lyckaängen 5,33
LÅNG 5,5 (1) 6,0 (1) 5,5 (1) 5,0 (2) 5,0 (2) 5,33
ANY 5,5 (1) 5,0 (3) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,33
03 049 Lena Bastman / Oda-Raudka
Isafold från Stenbjar 5,17
LÅNG 5,5 (1) 5,5 (2) 5,0 (3) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,33
ANY 4,5 (5) 5,0 (3) 5,0 (2) 5,0 (4) 5,0 (2) 5,00
04 013 Katharina Ekman / Odinn / Gyda
Auður från Forsen 4,92
LÅNG 4,5 (5) 5,0 (4) 4,5 (5) 4,5 (5) 5,0 (2) 4,67
ANY 5,0 (4) 5,5 (1) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,0 (2) 5,17
04 027 Malin Skantz / Taktur
Mestur frá Holtsmúla 1 4,92
LÅNG 5,0 (3) 4,5 (5) 5,5 (1) 5,0 (2) 4,5 (5) 4,83
ANY 5,5 (1) 4,5 (5) 5,0 (2) 5,0 (4) 5,0 (2) 5,00
06 025 Tony Bergsman / Gyda
Tyr från Oviksfjällen 4,50
LÅNG 4,5 (5) 4,0 (6) 4,5 (5) 4,5 (5) 4,5 (5) 4,50
ANY 4,5 (5) 4,5 (5) 4,0 (6) 4,5 (6) 4,5 (6) 4,50
— 039 Maria Hedin / Gyda
Þjóðhátíð fra Skagaströnd Struken
Domare:
A: Julia Eriksson; B: Sebastian Nordlander; C: Anna Åhsberg; D: Maria Berg; E: Kicki Flank;
T3 Tölt – A-final
Listor Slutresultat
Uttagning: B klass
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 033 Emelie Eriksson [u] / Gyda
Svertla frá Prestsbæ 6,11
LÅNG 6,0 (1) 6,0 (1) 6,0 (1) 6,0 (1) 6,0 (1) 6,00
STEG 5,5 (1) 6,0 (1) 6,0 (1) 6,5 (1) 6,0 (1) 6,00
ÖKAD 6,0 (1) 6,5 (1) 6,5 (1) 6,5 (1) 5,5 (2) 6,33
02 018 Malin Larsson Tysell / Eyvinur
Kiljan från Klockargården 5,56
LÅNG 5,5 (2) 5,5 (2) 5,5 (3) 5,5 (2) 5,5 (3) 5,50
STEG 5,5 (1) 5,5 (2) 5,5 (2) 5,5 (2) 5,5 (2) 5,50
ÖKAD 5,5 (2) 6,0 (2) 5,5 (3) 5,5 (2) 6,0 (1) 5,67
03 059 Annika Sundquist / Gyda
Tign frá Kópavogi 5,39
LÅNG 5,5 (2) 5,0 (3) 6,0 (1) 5,5 (2) 6,0 (1) 5,67
STEG 5,0 (3) 4,5 (3) 5,5 (2) 5,5 (2) 5,0 (3) 5,17
ÖKAD 5,0 (3) 5,5 (3) 6,0 (2) 5,0 (3) 5,5 (2) 5,33
— 001 Ida Göthe / Idunn
Hjartagná från Musö Struken
— 020 Nellie Larsson [u] / Bliðfari
Gáski frá Bakkakoti Struken
— 034 Jan Andersson / Gyda
Undrandi från Voxnadalen Struken
— 037 Nellie Larsson [u] / Bliðfari
Vinur frá Efri-Rotum Struken
— 045 Karin Hultkrantz / Kraftur
Litli-Raudur fra Laekjrbotnum Struken
— 052 Maria Eriksson / Gladur
Kraftur från Bärby Struken
Domare:
A: Julia Eriksson; B: Sebastian Nordlander; C: Anna Åhsberg; D: Maria Berg; E: Kicki Flank;
P2 Speedpass –
Listor Slutresultats
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST POÄNG TID
SEK
01 060 Annika Sundquist / Gyda
Styrmir från Jagannatha 6,57 8,06″
HEAT 1 8,72″
HEAT 2 8,06″
02 001 Ida Göthe / Idunn
Hjartagná från Musö 5,03 8,98″
HEAT 1 9,60″
HEAT 2 8,98″
03 047 Toti Arnasson / Edda
Isak från Stenbjar 4,95 9,03″
HEAT 1 10,32″
HEAT 2 9,03″
04 014 Lena Larsson / Gyda
Svipur från Boänge 2,82 10,31″
HEAT 2 10,31″
05 016 Jenny Högström [u] / Járnhestur
Mimir från Spelnästorp 2,25 10,65″
HEAT 2 10,65″
06 029 Yhlva Astner / Stormur
Ess från Sundsberg 1,55 11,07″
HEAT 2 11,07″
— 048 Johanna Bastman / Oda-Raudka
Balthasar från Stenbjar —
— 044 Kelly Eriksson [u] / Eidfaxi
Flugar frá Stóra-Hofi Struken
V5 Fyrgång – B-Final
Listor Slutresultat
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
06 054 Johanna Bastman / Járnhestur
Aradis från Forsen 5,25
TÖLT 5,5 (6) 5,5 (6) 5,5 (6) 5,5 (6) 5,5 (6) 5,50
TROT 5,0 (6) 5,5 (6) 5,0 (7) 5,5 (6) 5,0 (6) 5,17
WALK 5,5 (6) 5,5 (6) 5,0 (6) 5,0 (7) 5,5 (6) 5,33
CANT 5,0 (7) 5,0 (7) 5,0 (7) 5,0 (8) 4,5 (7) 5,00
07 025 Tony Bergsman / Gyda
Tyr från Oviksfjällen 4,83
TÖLT 4,5 (7) 4,5 (7) 5,0 (7) 5,0 (7) 5,0 (7) 4,83
TROT 4,0 (8) 5,0 (8) 4,0 (8) 5,0 (7) 4,5 (8) 4,50
WALK 5,5 (6) 5,0 (7) 5,0 (6) 5,5 (6) 5,0 (7) 5,17
CANT 5,0 (7) 5,0 (7) 4,5 (8) 5,5 (7) 4,5 (7) 4,83
08 021 Malin Andersson / Taktur
Ísafold frá Holtsmúla 1 4,63
TÖLT 2,5 (8) 4,0 (8) 4,0 (8) 3,5 (8) 3,0 (8) 3,50
TROT 4,5 (7) 5,5 (6) 5,5 (6) 5,0 (7) 5,0 (6) 5,17
WALK 3,5 (8) 4,0 (8) 4,5 (8) 4,5 (8) 4,5 (8) 4,33
CANT 5,5 (6) 5,5 (6) 5,5 (6) 6,0 (6) 5,5 (6) 5,50
— 026 Lotta Olsson / Gyda
Tritill från Toftinge Struken
— 032 Emma Östlund / Idunn
Heidrós från Råmuren Struken
Domare:
A: Julia Eriksson; B: Sebastian Nordlander; C: Anna Åhsberg; D: Maria Berg; E: Kicki Flank;
V5U Fyrgång – A-final
Listor Slutresultat
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 051 Karin Claesson [u] / Járnhestur
Muggur frá Leirulaek 5,33
TÖLT 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,0 (1) 5,5 (1) 5,50
TROT 5,0 (2) 5,0 (2) 4,5 (3) 4,5 (2) 5,5 (1) 4,83
WALK 5,0 (4) 5,5 (3) 6,0 (2) 4,5 (4) 5,5 (3) 5,33
CANT 6,0 (1) 6,0 (1) 5,5 (1) 4,5 (4) 5,5 (1) 5,67
02 005 Tilda Jonsson [u] / Gyda
Orka från Säläng 5,17
TÖLT 4,0 (4) 4,0 (3) 4,0 (4) 4,5 (2) 4,5 (4) 4,17
TROT 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,50
WALK 6,0 (1) 6,0 (1) 5,5 (3) 6,0 (1) 6,0 (1) 6,00
CANT 5,5 (3) 5,0 (4) 5,0 (2) 5,0 (2) 5,0 (3) 5,00
03 030 Josefine Härdin [u] / Gyda
Smidur frá Budardal 5,00
TÖLT 4,5 (3) 4,0 (3) 5,0 (2) 4,0 (4) 5,0 (2) 4,50
TROT 5,0 (2) 5,0 (2) 5,0 (2) 4,5 (2) 4,5 (3) 4,83
WALK 5,5 (3) 5,0 (4) 6,5 (1) 5,5 (2) 5,5 (3) 5,50
CANT 5,5 (3) 5,5 (3) 5,0 (2) 5,0 (2) 5,0 (3) 5,17
04 036 Moa Möller-Norberg [u] / Gyda
Tindur från Mosegården 4,88
TÖLT 5,0 (2) 5,0 (2) 5,0 (2) 4,5 (2) 5,0 (2) 5,00
TROT 3,0 (4) 4,0 (4) 2,5 (4) 3,0 (4) 3,0 (4) 3,00
WALK 6,0 (1) 6,0 (1) 5,5 (3) 5,5 (2) 6,0 (1) 5,83
CANT 6,0 (1) 6,0 (1) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,67
— 043 Marilinn Lauridsen Andersson [u] / Gyda
Ugla från Björnås Struken
Domare:
A: Julia Eriksson; B: Sebastian Nordlander; C: Anna Åhsberg; D: Maria Berg; E: Kicki Flank;
V5 Fyrgång – A-final
Listor Slutresultat
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 040 Jessica Lundman / Gyda
Terna från Lyckaängen 5,50
TÖLT 5,5 (1) 6,0 (1) 6,0 (1) 6,0 (1) 5,5 (1) 5,83
TROT 5,0 (3) 5,5 (2) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,33
WALK 5,0 (4) 5,5 (2) 6,0 (2) 5,5 (3) 5,0 (4) 5,33
CANT 5,5 (4) 6,0 (1) 5,5 (3) 5,5 (1) 5,5 (2) 5,50
02 007 Jamila Berg / Idunn
Samuel från Slätterne 5,42
TÖLT 5,0 (3) 5,0 (4) 5,5 (2) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,17
TROT 5,0 (3) 4,0 (6) 4,5 (5) 4,5 (6) 4,0 (6) 4,33
WALK 6,5 (1) 6,5 (1) 6,5 (1) 6,5 (1) 6,0 (1) 6,50
CANT 6,0 (2) 5,5 (4) 6,0 (1) 5,5 (1) 5,5 (2) 5,67
03 028 Hanna Kulla / Járnhestur
Garpur från Lermansbo 5,38
TÖLT 5,0 (3) 5,5 (2) 5,0 (4) 5,0 (2) 4,5 (5) 5,00
TROT 5,5 (1) 5,5 (2) 4,5 (5) 5,0 (3) 5,0 (3) 5,17
WALK 5,5 (2) 5,5 (2) 5,5 (3) 5,0 (4) 5,5 (2) 5,50
CANT 6,5 (1) 6,0 (1) 5,5 (3) 5,0 (3) 6,0 (1) 5,83
03 039 Maria Hedin / Gyda
Þjóðhátíð fra Skagaströnd 5,38
TÖLT 3,5 (6) 5,0 (4) 4,5 (5) 5,0 (2) 4,5 (5) 4,67
TROT 5,5 (1) 6,0 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,50
WALK 5,5 (2) 5,0 (4) 5,5 (3) 6,0 (2) 5,5 (2) 5,50
CANT 6,0 (2) 6,0 (1) 6,0 (1) 5,0 (3) 5,5 (2) 5,83
05 054 Johanna Bastman / Járnhestur
Aradis från Forsen 5,13
TÖLT 5,5 (1) 5,5 (2) 5,5 (2) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,50
TROT 5,0 (3) 5,5 (2) 5,0 (2) 5,0 (3) 5,0 (3) 5,00
WALK 5,0 (4) 5,0 (4) 5,5 (3) 5,0 (4) 5,0 (4) 5,00
CANT 5,0 (6) 5,5 (4) 5,0 (5) 4,5 (5) 5,0 (5) 5,00
06 049 Lena Bastman / Oda-Raudka
Isafold från Stenbjar 4,88
TÖLT 5,0 (3) 5,0 (4) 4,5 (5) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,00
TROT 4,5 (6) 5,0 (5) 5,0 (2) 5,0 (3) 5,0 (3) 5,00
WALK 4,5 (6) 4,5 (6) 4,5 (6) 5,0 (4) 5,0 (4) 4,67
CANT 5,5 (4) 0,0 (6) 5,0 (5) 4,5 (5) 5,0 (5) 4,83
Domare:
A: Julia Eriksson; B: Sebastian Nordlander; C: Anna Åhsberg; D: Maria Berg; E: Kicki Flank;
V2 Fyrgång – A-final
Listor Slutresultat
Uttagning: B klass
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 006 Jamila Berg / Idunn
Medusa frá Vestri-Leirárgörðum 6,80
TÖLT 5,5 (1) 5,5 (2) 6,0 (1) 6,0 (1) 6,0 (1) 5,83
TROT 8,0 (1) 8,0 (1) 7,5 (1) 7,5 (1) 6,5 (1) 7,67
WALK 6,0 (2) 6,5 (1) 6,5 (1) 6,5 (1) 6,5 (1) 6,50
CANT 7,5 (1) 8,0 (1) 7,0 (1) 8,0 (1) 7,5 (1) 7,67
TÖLT 6,0 (1) 6,5 (1) 5,5 (2) 6,5 (1) 6,5 (1) 6,33
02 033 Emelie Eriksson [u] / Gyda
Svertla frá Prestsbæ 5,47
TÖLT 5,5 (1) 6,0 (1) 6,0 (1) 6,0 (1) 6,0 (1) 6,00
TROT 5,0 (5) 5,5 (3) 5,0 (5) 5,0 (3) 5,0 (4) 5,00
WALK 4,0 (5) 4,5 (5) 4,5 (5) 4,5 (4) 5,0 (4) 4,50
CANT 6,0 (2) 6,0 (3) 5,5 (2) 5,0 (3) 5,5 (2) 5,67
TÖLT 5,0 (3) 6,5 (1) 6,0 (1) 6,5 (1) 6,0 (2) 6,17
03 059 Annika Sundquist / Gyda
Tign frá Kópavogi 5,43
TÖLT 5,0 (3) 4,5 (3) 5,5 (3) 5,5 (3) 5,5 (3) 5,33
TROT 5,5 (2) 6,0 (2) 5,5 (3) 5,5 (2) 5,5 (2) 5,50
WALK 5,5 (3) 5,5 (3) 6,0 (3) 5,5 (2) 5,5 (3) 5,50
CANT 5,5 (3) 6,5 (2) 5,0 (3) 5,0 (3) 5,5 (2) 5,33
TÖLT 5,5 (2) 5,5 (3) 5,5 (2) 6,0 (3) 5,0 (3) 5,50
04 052 Maria Eriksson / Gladur
Kraftur från Bärby 5,30
TÖLT 4,5 (4) 4,5 (3) 5,5 (3) 5,0 (4) 5,0 (4) 4,83
TROT 5,5 (2) 5,0 (5) 6,0 (2) 5,0 (3) 5,0 (4) 5,17
WALK 6,5 (1) 6,5 (1) 6,5 (1) 5,5 (2) 6,0 (2) 6,33
CANT 5,5 (3) 6,0 (3) 5,0 (3) 5,5 (2) 5,0 (4) 5,33
TÖLT 4,5 (4) 5,5 (3) 4,0 (5) 5,5 (4) 4,5 (5) 4,83
05 050 Anna Claesson / Járnhestur
Gulltoppur från Knutshyttan 3,93
TÖLT 4,5 (4) 4,5 (3) 5,0 (5) 4,5 (5) 4,5 (5) 4,50
TROT 5,5 (2) 5,5 (3) 5,5 (3) 5,0 (3) 5,5 (2) 5,50
WALK 4,5 (4) 5,0 (4) 6,0 (3) 4,5 (4) 5,0 (4) 4,83
CANT 0,0 (5) 0,0 (5) 0,0 (5) 0,0 (5) 0,0 (5) 0,00
TÖLT 4,0 (5) 5,0 (5) 4,5 (4) 5,5 (4) 5,0 (3) 4,83
— 034 Jan Andersson / Gyda
Undrandi från Voxnadalen Struken
Domare:
A: Julia Eriksson; B: Sebastian Nordlander; C: Anna Åhsberg; D: Maria Berg; E: Kicki Flank;
F2 Femgång – A-final
Listor Slutresultat
Uttagning: B klass
POS # RYTTARE/KLUBB
HÄST TOT
DOMARE A B C D E SUB
01 048 Johanna Bastman / Oda-Raudka
Balthasar från Stenbjar 5,31
TÖLT 5,0 (3) 4,5 (3) 5,0 (1) 5,0 (2) 5,0 (3) 5,00
TROT 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,0 (1) 5,5 (1) 5,50
WALK 5,5 (2) 5,0 (3) 5,5 (2) 5,0 (3) 6,0 (2) 5,33
CANT 5,5 (1) 4,0 (4) 5,0 (3) 5,5 (1) 4,5 (4) 5,00
PASS 6,0 (1) 6,5 (1) 6,0 (2) 5,0 (1) 3,5 (2) 5,67
02 014 Lena Larsson / Gyda
Svipur från Boänge 5,12
TÖLT 5,5 (1) 5,5 (1) 5,0 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,50
TROT 5,0 (2) 5,0 (2) 5,0 (2) 5,0 (1) 5,5 (1) 5,00
WALK 4,5 (4) 4,5 (4) 5,0 (4) 4,5 (4) 4,5 (4) 4,50
CANT 5,5 (1) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,0 (3) 5,0 (2) 5,33
PASS 5,5 (2) 4,0 (3) 6,5 (1) 5,0 (1) 4,5 (1) 5,00
03 002 Malin Olsson / Gyda
Lokkur från Boänge 4,57
TÖLT 4,0 (5) 3,0 (5) 5,0 (1) 4,5 (4) 4,5 (4) 4,33
TROT 4,0 (4) 4,5 (3) 5,0 (2) 4,5 (3) 5,0 (3) 4,67
WALK 6,5 (1) 6,0 (1) 6,0 (1) 5,5 (1) 6,5 (1) 6,17
CANT 5,5 (1) 5,0 (3) 5,5 (1) 5,0 (3) 5,0 (2) 5,17
PASS 2,5 (4) 4,5 (2) 5,0 (3) 3,0 (3) 3,5 (2) 3,67
04 010 Anna Tjernström [u] / Gyda
Saeli fra Bakkaoti 4,14
TÖLT 5,5 (1) 5,0 (2) 5,0 (1) 5,0 (2) 5,5 (1) 5,17
TROT 4,0 (4) 4,5 (3) 4,5 (4) 4,0 (5) 3,5 (5) 4,17
WALK 5,5 (2) 5,5 (2) 5,5 (2) 5,5 (1) 5,5 (3) 5,50
CANT 5,0 (4) 5,5 (1) 5,0 (3) 5,5 (1) 5,5 (1) 5,33
PASS 1,0 (5) 2,0 (5) 2,0 (5) 1,5 (4) 2,0 (4) 1,83
05 029 Yhlva Astner / Stormur
Ess från Sundsberg 4,02
TÖLT 4,5 (4) 4,0 (4) 4,5 (5) 4,0 (5) 4,5 (4) 4,33
TROT 4,5 (3) 4,5 (3) 4,0 (5) 4,5 (3) 4,5 (4) 4,50
WALK 4,5 (4) 4,5 (4) 4,5 (5) 4,5 (4) 4,5 (4) 4,50
CANT 4,0 (5) 4,0 (4) 4,5 (5) 4,5 (5) 4,0 (5) 4,17
PASS 4,5 (3) 3,5 (4) 5,0 (3) 1,5 (4) 0,0 (5) 3,17
Domare:
A: Julia Eriksson; B: Sebastian Nordlander; C: Anna Åhsberg; D: Maria Berg; E: Kicki Flank;
Skapad 26 augusti 2012 14:30:45
IceTest 1.1.725 – FEIF – International Federation of Icelandic Horse Associations – www.feif.org
FEIF is bringing people together in their passion for the Icelandic horse

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
(Visited 354 times, 1 visits today)